Jak pozbyć się pająków? Rozłóż w zakamarkach i poczekaj. Nie zdążą przebierać odnóżami

Jak pozbyć się pająków z domu? Niektórzy bardzo się ich boją, dlatego za nic w świecie nie chcą dzielić się z owadami mieszkaniem. Na szczęście możesz je odstraszyć bez robienia im krzywdy. Szybko znajdą inne miejsce do zamieszkania, a ty odetchniesz z ulgą.

Praktycznie każdy zdaje sobie sprawę, że nie jest łatwo pozbyć się pająków z domu. Preparaty ze sklepu często zawodzą, ale na szczęście istnieją też inne, ekologiczne i przyjazne środowisku rozwiązania. Sprawdź, co należy zrobić, by owady uciekły w siną dal i nie wróciły przez długi czas. Na niektóre triki nie wydasz ani złotówki, bo masz te produkty w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Aleksandra Mirosław jakiej nie znaliście: Pająki? Wybieram Batmana

Jak pozbyć się pająków z domu? Wykorzystaj właściwości roślin doniczkowych

Jednym z najprostszych i najszybszych sposobów na odstraszenie pająków z domu jest uprawa lawendy i mięty w doniczkach. Te owady nie znoszą wydzielanego przez rośliny zapachu, dlatego uciekną, gdzie pieprz rośnie. Jeśli nie chcesz kłopotać się pielęgnacją dodatkowych roślin, możesz też spryskać mieszkanie ich wyciągiem i olejkami eterycznymi ze sklepu. Oprócz mięty i lawendy pomoże też zapach eukaliptusa i cytryny. Inną skuteczną metodą jest pryskanie mieszkania roztworem octu i wody, jednak niektórzy nie lubią tego zapachu i może on działać na domowników drażniąco.

Czego się boją pająki? Pozbądź się ich przyprawą z kuchni

Innym sposobem na odstraszenie pająków jest wykorzystanie cynamonu. Zapach przyprawy jest specyficzny. Kojarzy nam się ze świętami, ale pomoże też pozbyć się owadów. Wystarczy, że podsypiesz rośliny doniczkowe cynamonem, który zapewni im dodatkowe wsparcie i zadziała przeciwgrzybiczo. Możesz też chwycić całe laski i rozłożyć je w zakamarkach, gdzie co jakiś czas pojawiają się pająki.

Choć te metody się sprawdzają, nie należy też zapominać o regularnym i dokładnym sprzątaniu mieszkania. Pająki lubią ukrywać się w suchych i zacienionych zakamarkach, dlatego od czasu do czasu odsuń łóżko czy szafę i dokładnie wysprzątaj te miejsca. Jeśli obawiasz się owadów, zrób to przy pomocy odkurzacza, by nie mieć z nimi styczności.

Więcej o: