Zalej skórkę cytryny octem i odstaw do lodówki na 2 tygodnie. Zaoszczędzisz sporo pieniędzy

Zwykle, po wyciśnięciu soku z cytryny, wyrzucamy skórki owocu do śmieci. To spory błąd. Resztki mogą przydać się w wielu domowych trikach. Dzięki cytrusowi przyrządzisz skuteczne środki czystości za grosze. Poznaj sprawdzony przepis na preparat, który poradzi sobie nawet z najgorszym brudem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Do czego można wykorzystać resztki cytryny? Jeśli myślisz, że skórki cytrusa nadają się wyłącznie do wyrzucenia, jesteś w błędzie. Poznaj banalny przepis na domowy środek czystości, który swoją skutecznością bije na głowę detergenty ze sklepu.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Zalej cytrynę octem. Uzyskasz środek czyszczący bez grama chemii

Cytryny są niezwykle bogate w zdrowe składniki. Są to m.in. witaminy C i A oraz minerały takie jak magnez, żelazo, czy potas. Oprócz tego cytrusy wykazują właściwości czyszczące i rozjaśniające. Dzięki temu można przygotować z nich fenomenalny preparat, który poradzi sobie z każdym rodzajem brudu. Czego potrzebujesz, żeby wytworzyć środek?

Resztki cytryny przełóż do butelki lub słoika. Następnie zalej je octem. Kwas, który również sprawdza się w domowych porządkach, wzmocni właściwości czyszczące cytrusów. Przygotowaną w ten sposób mieszankę włóż do ciemnego i chłodnego miejsca np. lodówki. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Aby środek uzyskał odpowiednią moc, musi odstać co najmniej 2 tygodnie. Po tym czasie otrzymasz jednak niezwykle silny preparat do sprzątania. Co najważniejsze, nie znajdziesz w nim grama chemii.

Włóż cytrynę do lodówki. Zapomnisz o irytującym problemie

Cytryna w lodówce przyda się także w innym domowym sposobie. Przez jedzenie przetrzymywane wewnątrz urządzenia, z czasem może pojawić się w nim nieprzyjemny zapach. Żeby się go pozbyć, nie musisz wcale dokładnie szorować wszystkich półek i szuflad. Zamiast tego wykorzystaj naturalny cytrusowy odświeżacz powietrza. Pokrój zużytą skórkę cytryny na drobne paski i ułóż je na talerzyku. Naczynie połóż na środkowej półce w lodówce. Woń cytrusów rozejdzie się wewnątrz urządzenia, maskując nieprzyjemny zapach i utrzyma się co najmniej przez kilka dni. Gdy aromat zacznie słabnąć, wyciągnij naturalny odświeżacz i wymień skórkę na nową.

Więcej o: