Po ugotowaniu nie wylewaj, tylko dodaj do prania. Zadziała lepiej niż płyn zmiękczający

Woda ryżowa jest nieocenionym produktem, który ma szereg zastosowań. Okazuje się, że możesz dodać ją nawet do prania. Efekty działania produktu zaskoczą i wywołają uśmiech na twarzy. Wlej go do dozownika, a ręczniki będą jak nowe.

Triki, które możemy znaleźć w sieci, cieszą się coraz większą popularnością. Niektóre z nich polegają na wykorzystaniu tego, co zazwyczaj wyrzucamy do śmieci. To świetny sposób na życie w duchu idei zero waste. Okazuje się, że nie trzeba wylewać do zlewu wody po gotowaniu ryżu. Dodaj ją do prania, a efekt z pewnością cię zaskoczy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dania z ryżem i grzybami - niekoniecznie tradycyjne

Co zamiast płynu zmiękczającego? Wlej do dozownika wodę po ryżu

Okazuje się, że płyn po ugotowanym ryżu możesz wykorzystać jako środek do zmiękczania tkanin. Uważaj jednak, bo zadziała tylko wtedy, gdy nie był doprawiony solą ani innymi dodatkami. Jeśli dodasz go do dozownika i upierzesz ręczniki, szybko zauważysz, że są bardziej puszyste, miękkie i przyjemne w dotyku.

Okazuje się, że produkt może też wybielić i zadbać o białe koszule oraz pościel. W tym przypadku wodę ryżową należy zastosować jako krochmal. Wlej płyn do miski, namocz w nim tkaniny i delikatnie mieszaj, by preparat miał szansę wsiąknąć. Później odciśnij wodę, powieś materiały na suszarce i wyprasuj je, gdy będą jeszcze lekko wilgotne.

Do czego można użyć wodę z ryżu? Ma wiele ciekawych zastosowań

Okazuje się, że wodę ryżową można też wykorzystać na wiele innych, ciekawych sposobów. Mało kto zdaje sobie sprawę, że produkt jest uniwersalny i ze względu na jego właściwości warto z niego korzystać regularnie. Do czego sprawdzi się woda ryżowa? Wykorzystaj ją jako:

  • tonik do skóry twarzy;
  • płyn do kąpieli;
  • płukankę do włosów;
  • odżywkę do roślin.

Dlaczego wykorzystanie wody po ryżu jest tak wszechstronne? Wszystko dlatego, że stanowi bogactwo wielu witamin i składników odżywczych, takich jak witaminy z grupy B, potas, żelazo, cynk i magnez.

Więcej o: