Postaw na to drzewko. To już ostatni moment! Wiosną twój ogród zawstydzi roślinki sąsiada

Co zrobić, żeby na wiosnę twój ogród wyróżniał się na tle innych? Przede wszystkim musisz odpowiednio wcześnie zasadzić w nim piękne rośliny. Jeśli się pospieszysz, zdążysz jeszcze rozpocząć uprawę judaszowca kanadyjskiego, znanego szerzej jako cercis.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zbliżający się wrzesień to ważny miesiąc w kalendarzu ogrodników. To ostatni termin na zasadzenie niektórych roślin. W tym okresie warto zastanowić się nad uprawą judaszowca kanadyjskiego. Dowiedz się, jak pielęgnować drzewko, żeby na wiosnę zachwyciło pięknymi kwiatami.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Dlaczego warto zasadzić cercis w ogrodzie? Drzewko oczaruje cię różowymi kwiatkami

Jedną z największych zalet judaszowca kanadyjskiego jest jego wygląd. Liście drzewka są w kształcie serca. Podobnie do słoneczników, zawsze starają się zwrócić w stronę słońca. Z biegiem czasu zmieniają kolor z zielonego na różne odcienie pomarańczu i żółci. Zanim jednak je wypuści, gałęzie rośliny pokryją się mnóstwem różowych kwiatów. Z tego powodu tak pięknie wygląda na wiosnę. Kiedy zasadzić cercis, aby ozdobiło twój ogród w następnym sezonie?

Kiedy i jak zasadzić judaszowca kanadyjskiego? Wrzesień to idealna pora

Zastanawiasz się nad zasadzeniem cercis w swoim ogrodzie? Koniecznie zrób to we wrześniu. W tym okresie panują idealne warunki, aby roślina pięknie odżyła na wiosnę. Nie napotkają ją przymrozki, czy letnie upały, co pozwoli drzewku odpowiednio zaadaptować się do nowego otoczenia. Jeśli chcesz, aby wypuściła kwiaty już w następnym sezonie, zdecyduj się na co najmniej 4-letnią sadzonkę. Judaszowiec jest odporny na wyjątkowo niskie temperatury. Nie musisz się więc martwić o dodatkowe zabezpieczenie rośliny. 

Przed zasadzeniem cercis, wybierz do tego idealne miejsce. Drzewko najlepiej rozwinie się w dobrze nasłonecznionym miejscu, które jednocześnie będzie osłonięte od wiatru. Roślina wymaga żyznej gleby, bogatej w składniki mineralne. Pamiętaj także, że judaszowiec kanadyjski jest w stanie urosnąć aż do 15 m wysokości. Z tego powodu upewnij się, że nic nie będzie stało na drodze rozrastającego się drzewka.

Więcej o: