Toksyczny związek? Te dwa znaki zodiaku powinny mieć się na baczności

Związek pomiędzy dwójką ludzi powinien być oparty na wzajemnym wsparciu, trosce i czułości. Przynajmniej w teorii. Zdarza się jednak, że tylko jedna z osób daje z siebie 100 procent, poświęcając swój czas i energię, a druga tylko stawia oczekiwania.

Więcej na ten temat przeczytacie na Gazeta.pl

Dlaczego wchodzimy w toksyczne związki?

Mówi się, że większą skłonność do wejścia w toksyczną relacje mają m.in. osoby z zaburzonym poczuciem własnej wartości. Dlaczego? Takim osobom podświadomie może wydawać się, że nie zasługują na nic lepszego (co jest absolutną bzdurą, bo każdy zasługuje na to, co najlepsze) i trwają w relacji z kimś, kto okazuje im jakiekolwiek zainteresowanie.

Zobacz wideo Jakie sposoby na oszczędzanie mają Polacy? [SONDA]

Znaki zodiaku a cechy charakteru

Wiele osób wierzy, że znaki zodiaku dużo mówią na temat naszego temperamentu i charakteru. Tego jak się zachowujemy podczas sytuacji społecznych, jak odczuwamy pewne rzeczy. Jakie emocje u nas przeważają, albo kto będzie dla nas idealnym partnerem. Oczywiście należy podchodzić do tego z dystansem i przymrużeniem oka.

Przyjęło się, że Baran, Byk, Skorpion i Lew to jedne z silniejszych pod względem charakteru znaki. Nie akceptują tego, gdy coś nie idzie po ich myśli. W relacjach to one dyktują warunki i narzucają swoje racje. Kiedy druga połówka nie spełnia ich oczekiwań, próbują stawiać na swoim lub kończą związek. Nie tracą czasu na pielęgnowanie relacji, w której nie mogą się rozwijać i nie mogą być sobą. 

Te znaki są najbardziej podatne na wejście w toksyczny związek

Panna i Ryby, to z kolei znaki zodiaku, które w imię miłości zrobią wszystko. Postawią partnera na piedestale, a ich plany, marzenia i obowiązki zejdą na drugi plan. Całkowicie zatracą się w uczuciach. Są wrażliwe i łatwowierne, a w związku są gotowe na największe poświęcenia. Jeżeli są zakochane, nie dostrzegają w partnerze wad. Mimo złego traktowania czasem nie potrafią odejść. Uzależniają się emocjonalnie, nieustannie wybaczają i nie uczą się na błędach, powielając te same toksyczne schematy.

***

Należy podkreślić, że osoby doznające jakiegokolwiek rodzaju przemocy (fizycznej czy psychicznej), mogą skorzystać z szeregu rozwiązań doraźnych. Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" wyszczególnia trzy formy działań w tym zakresie: interwencję, wsparcie oraz terapię. Więcej dowiedzieć się można na stronie Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ. W ofercie "Niebieskiej Linii" do dyspozycji jest m.in. całodobowy, bezpłatny telefon dla ofiar przemocy w rodzinie: 800 12 00 02.

Więcej o: