Umieść ryż w szafie z ubraniami. W mig pozbędziesz się nie tylko przykrego zapachu

Ryż jest popularnym dodatkiem do wielu dań. Zamiast jednak gotować go do obiadu, możesz wykorzystać w nietypowy sposób i dzięki niemu uratować swoje ubrania. Wystarczy już odrobina produktu, by błyskawicznie uporać się z denerwującym problemem.

Przechowując ubrania w szafie, możemy spotkać się z dwoma denerwującymi problemami, które szybko i sprawnie rozwiążemy za pomocą ryżu z jednym dodatkiem. Dzięki niemu ochronimy odzież przed zniszczeniem, a dodatkowo zadbamy o zapach, jaki wydobywa się z szafy od razu po jej otwarciu. Co należy zrobić, żeby się z tym wszystkim uporać?

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nietypowe zastosowanie ryżu. Szybko pomoże ci się uporać z denerwującym problemem

Przechowując w szafie dużą ilość ubrań, możemy spotkać się z tym, że zaczyna wydobywać się z niej nieprzyjemny zapach. Często spowodowane jest to wilgocią, która zbiera się wewnątrz mebla. Przez to nie tylko brzydko pachnie, gdy otwieramy szafę, lecz take gdy chcemy założyć na siebie ubrania, ponieważ przechodzą one tym aromatem. Z pleśnią i wilgocią, a co za tym idzie, brzydkim zapachem, błyskawicznie upora się ryż, który każdy z nas ma w kuchennej szafce. Wystarczy nieugotowane ziarenka przesypać do szklanej miseczki i umieścić ją w środku szafy. Po kilku dniach zauważysz, że przykry zapach został wchłonięty przez ryż. Możesz też skropić go kilkoma kroplami ulubionego olejku eterycznego. Dzięki temu dodatkowo w twojej szafie zacznie unosić się przepiękny aromat.

Wlej kilka do suchego ryżu. Od razu uratujesz swoje ubrania

Wilgoć i brzydki zapach to nie jedyne problemy, z jakimi możemy się borykać. W szafie z ubraniami lubią też zagnieździć się mole, które niszczą tkaniny. Jeśli chcesz ochronić ulubioną odzież, wykorzystaj sprytny trik z ryżem. Zrób dokładnie to, co opisaliśmy wcześniej, lecz wybierz dodatkowo olejek eteryczny o konkretnym zapachu, który odstraszy mole. Nie lubią one kilku aromatów, dlatego z pewnością znajdziesz ten, który dla ciebie będzie przyjemny, a na mole zadziała odstraszająco. Zdecyduj się na eukaliptus, miętę, szałwię, goździki lub lawendę, by owady szybko się wyniosły. Kilka kropli takiego olejku eterycznego nanieś na suchy ryż w miseczce, a gotowe naczynie umieść w szafie. Szybko zapomnisz o problemie. 

Więcej o: