Weź nożyczki i odetnij róg gąbki do naczyń. Unikniesz pomyłki i ułatwisz sobie sprzątanie

Gąbka do naczyń znajduje się niemal w każdym domu, ale nie każdy wie, że gąbki różnią się od siebie kolorem, a co za tym idzie przeznaczeniem. Na szczęście istnieje prosty trik, dzięki któremu nie zapomnisz, która gąbka służy do mycia toalety, a która do naczyń.

Gąbkę do naczyń używają także posiadacze zmywarek. Służą nie tylko do zmywania naczyń, ale również używamy ich do sprzątania kranów, toalety, kuchenek, czy wanny. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kolor gąbek do naczyń ma znaczenie. Jeśli jednak używasz gąbek tylko w jednym kolorze, warto je jakoś wyróżnić, aby się pomylić się i nie myć naczyń np. gąbką do sprzątania. Jak to zrobić?

Zobacz wideo Czyste i zorganizowane pędzle, świeże gąbki. Jak zadbać o porządek w makijażu?

Kolory gąbek mają znaczenie. Każdy kolor służy do czyszczenia innej powierzchni

Kolory gąbek do naczyń nie są jedynie ozdobą. Każdy kolor jest przeznaczony do mycia innych powierzchni. Gąbki czerwone i różowe są uniwersalne, gąbki zielone zaś służą do usuwania trudniejszych zabrudzeń np. zaschniętego tłuszczu. Gąbki koloru niebieskiego są delikatne i nadają się do mycia wrażliwych powierzchni jak np. porcelana, a gąbki żółte najlepiej nadają się do mycia szkła, jak szklanki, czy kieliszki, ponieważ jej właściwości nie zarysują powierzchni. Wiele osób jednak nie ma pojęcia o tego typu rozróżnieniach i kupuje gąbki w jednym kolorze, a następnie czyści nimi prawie wszystko. Jak nie pomylić gąbek, którymi myliśmy naczynia z tymi, którymi myliśmy sedes?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Odetnij róg gąbki do naczyń. Ułatwisz sobie codzienne porządki

Z tym sprytnym trikiem odróżnisz gąbki i nie pomylisz się podczas mycia naczyń, czy sprzątania. Wystarczy wziąć nożyczki i naciąć róg gąbki pod skosem. Zapamiętaj, czy ucięta gąbka służy do zmywania, czy do czyszczenia łazienki, a unikniesz ewentualnej pomyłki. 

Więcej o: