Poroniła ciążę i zwróciła się do księdza z ważnym pytaniem. Postawił sprawę jasno

Ksiądz Piotr Jarosiewicz często odpowiada na pytania internautów na swoim kanale na TikToku. Nie ucieka również od tematów trudnych. Tym razem zgłosiła się do niego kobieta, która sześć tygodni temu straciła ciążę.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Jakie objawy w ciąży mogą niepokoić? Kiedy udać się do lekarza? "To newralgiczny moment"

Ksiądz Piotr Jarosiewicz to duchowny dobrze znany m.in. z TikToka. Na co dzień ksiądz pełni posługę  w diecezji drohiczyńskiej, w której jest wikarym. Na popularnej chińskiej platformie społecznościowej zgromadził już ponad 278 tysięcy fanów, a jego filmy często zyskują nawet po kilka milionów polubień. Duchowny porusza tematy dotyczące wiary i nauki Kościoła. Największym zainteresowaniem jednak cieszy się format, w którym odpowiada na pytania wiernych, a także udziela im rad. Nie wszyscy wiedzą, że ksiądz Piotr Jarosiewicz jest również autorem dwóch książek ewangelizacyjnych - "Siedem" oraz "Jesus is cool".

Duchowny nie unika tematów trudnych i zawsze stara się odpowiedzieć nawet na pytania poruszające najdelikatniejsze kwestie. Tak było i tym razem, gdy zwróciła się do niego jedna z obserwatorek. Kobieta wyznała, że ma za sobą ciężkie, traumatyczne przeżycie. W ostatnim czasie straciła ciążę. Zapytała duchownego, czy w takiej sytuacji może odmówić bycia chrzestną - ponieważ nie czuje się obecnie na siłach, by sprostać takiej roli.

Duchowny z Drohiczyna wykazał się ogromną empatią i natychmiast rozwiał wszelkie wątpliwości wiernej. "Pozdrawiam. Najpierw - jeśli mogę - proszę przyjąć wyrazy współczucia. Wierzymy, że dzieciątko jest u Pana Boga" - zaczął.

Odpowiadając na pytanie - tak, jak najbardziej. Może Pani odmówić, nie podając nawet przyczyny. Mamy do tego prawo

- powiedział ksiądz Jarosiewicz. Kapłan zachęcił ją także do modlitwy o chrzczone dziecko.

"Jakby każdy ksiądz był tak otwarty, to więcej ludzi chodziłoby do kościoła"

Wideo szybko zdobyło rozgłos w sieci. Wyświetlono je blisko 28 tysięcy razy. Internauci zaś chwalili empatyczną postawę księdza w komentarzach. "Jakby każdy ksiądz był tak otwarty, miły, to więcej ludzi chodziłoby do kościoła" - zauważył jeden z komentujących. W pozostałych wpisach możemy m.in. przeczytać:

Pięknie powiedziane, pozdrawiam serdecznie
Najlepszy ksiądz, jakiego znam.
Bardzo lubię jak ksiądz odpowiada na pytania

Źródło: TikTok

Więcej o: