Co na muszki owocówki? Wlej do szklanki i zakryj. Domowa pułapka zadziała lepiej niż środek owadobójczy

Meszki to latem prawdziwe utrapienie. Osiadają na owocach i warzywach, przyciąga je szklanka soku czy otwarty słoik dżemu. Jak raz na zawsze pozbyć się ich z mieszkania? Z pomocą przychodzi domowa pułapka na muszki owocówki.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Muszki owocówki inaczej nazywane są meszkami. Są bardzo małe i mają żółtawy kolor. Żyją krótko, ale rozmnażają się niezwykle szybko. Dziennie składają kilkadziesiąt jaj, dlatego bardzo ciężko jest się ich pozbyć z domu. Zazwyczaj do twojego mieszkania zwabia je zapach dojrzałych albo zepsutych owoców i warzyw. Osiadają na jedzeniu, zanieczyszczają je i przenoszą drobnoustroje.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Muszki owocówki. Jak się pozbyć? O tym warto pamiętać

Jeśli nie chcesz mieć w domu meszek, przede wszystkim wyrzucaj przejrzałe produkty. Owoce i warzywa myj od razu po zakupie i trzymaj w lodówce. Gdy wylejesz do zlewu resztkę piwa albo soku, od razu umyj to miejsce. Nie zostawiaj też otwartej butelki z alkoholem na stole, a gdy coś się wyleje, natychmiast wytrzyj plamę. Dbaj też o czystość blatów, regularnie wyrzucaj śmieci i nie zostawiaj brudnych naczyń. Lepkie plamy z soku czy dżemu to prawdziwa pożywka dla owadów.

Pułapka na muszki. Zajrzyj do kuchennej szafki

Co zrobić, gdy muszki owocówki już pojawiły się w twoim domu? Sięgnij po ocet jabłkowy. Wlej trochę do szklanki, zakryj otwór folią i zawiąż gumką. W folii zrób kilka małych otworów, żeby meszki mogły wpadać do środka. To sprawdzona i prosta do zrobienia pułapka. Możesz też wlać do miski zwykły ocet i dodać kilka kropel płynu do mycia naczyń. Ocet zwabi robaki do naczynia, a dzięki zawartości płynu do naczyń szybko się utopią. Zapal też w kuchni świecę zapachową o woni lawendy. Zadziała odstraszająco na muszki. Owady nie tolerują również zapachu mięty pieprzowej.

Więcej o: