Zmieszaj sól z coca-colą i odczekaj 25 minut. Z tym trikiem sprzątanie nigdy nie było prostsze

Osad z kamienia w łazience bywa trudny do usunięcia. Jednak, zamiast sięgać po sklepowe specyfiki, warto wypróbować sprawdzoną domową metodę, dzięki której usuniemy kamień osadzający się na bateriach łazienkowych i toalecie.

Kamień na armaturze łazienkowej i toalecie to prawdziwa zmora. Usunięcie go wiąże się ze żmudnym szorowaniem mocnymi detergentami. Na szczęście istnieje sprawdzony trik, z którym pozbędziesz się go szybko i łatwo. Jak usunąć kamień bez wysiłku? Przyda ci się popularny gazowany napój.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Dlaczego powstaje osad z kamienia? Powodem jest woda

Przyczyną powstawania osadu z kamienia jest twarda woda. Zawiera ona mnóstwo minerałów jak tlenek magnezu, czy tlenek wapnia, a poprzez utleniania się dwutlenku węgla wytrąca się węglan wapnia, czyli popularny kamień. Najbardziej narażone są krany, wanny, kabiny prysznicowe i toalety, czyli miejsca, gdzie zachodzi częsty i bezpośredni kontakt z wodą. Jak się pozbyć kamienia domowym sposobem? 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zmieszaj z solą i przelej do butelki. Osad z kamienia szybko zniknie

Okazuje się, że w walce z osadem z kamienia przydatna jest coca-cola. Ten napój zawiera kwas fosforowy, dzięki czemu nie tylko pomaga na rdzę, ale również świetnie usuwa nieestetyczny osad w łazience. Do przygotowania płynu czyszczącego wystarczy wlać do butelki 350 ml coli, 2 łyżki soli kuchennej i 3 krople płynu do naczyń. Całość wymieszaj, aby sól dobrze się rozpuściła, a następnie zrób w nakrętce dziurkę, aby ułatwić aplikację. Miejsca dotknięte kamieniem polej mieszanką i pozostaw na 25 minut. Po upływie tego czasu wyczyść powierzchnię szczoteczką do zębów, aby usunąć resztki kamienia i spłucz. Osad powinien zejść znacznie łatwiej i szybciej, niż po zastosowaniu zwykłych środków czyszczących.

Więcej o: