76-latka z Legnicy uwierzyła, że "wybrał ją duch święty". Straciła 65 tysięcy złotych

Oszustów w internecie nie brakuje. Różnymi metodami próbują wyłudzić jak największą sumę pieniędzy, a ich ofiarami najczęściej padają osoby w podeszłym wieku. Tym razem 76-letnia kobieta uwierzyła, że została wybrana przez ducha świętego. Straciła 65 tysięcy złotych.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Na stronie internetowej dolnośląskiej policji pojawiło się kolejne ostrzeżenie przed internetowymi oszustami. 76-letnia kobieta z Legnicy przez kilkanaście dni wymieniała wiadomości z osobą, która przekonywała ją, że została wybrana przez ducha świętego i z tego powodu otrzyma pokaźną darowiznę. Żeby dostać pieniądze, sama musiała przelać oszustowi kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zobacz wideo Polacy tracą tysiące złotych przez oszustów. Co to jest phishing i jak się przed nim bronić? [TOPtech]

Oszustwo internetowe. Myślała, że wybrał ją duch święty

Może cię nie znam, ale wierzę, że zostałaś wybrana przez ducha świętego i możesz moją otrzymać dotację pieniężną darowiznę w wysokości 5.000.000,00 dolarów amerykańskich i wierzę, że dobre rzeczy się zdarzają...

- tak brzmiała wiadomość wysłana przez oszusta do 76-latki. Emerytka wdała się w rozmowę ze złodziejem i utrzymywała z nim kontakt przez kilkanaście dni. Poprosił ją o wysłanie mu pieniędzy m.in. na opłatę celną i wydanie certyfikatu. Kobieta najpierw przelała oszustowi 30 tysięcy złotych, a później 35 tysięcy. W zamian miała otrzymać darowiznę w postaci 5 milionów dolarów amerykańskich.

Zleciła trzy duże przelewy. Bank zawiadomił policję

26 sierpnia staruszka udała się do banku, żeby zlecić kolejny przelew. To zaniepokoiło pracowników placówki, którzy zaczęli podejrzewać, że 76-latka padła ofiarą oszustwa. Mimo ostrzeżenia kobieta upierała się, że chce przekazać kolejne pieniądze. Wtedy pracownicy postanowili wezwać na miejsce policję. Dopiero rozmowa z policjantem i wytłumaczenie, jak działają internetowi złodzieje, uświadomiły kobiecie, że została oszukana. Dolnośląska policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek.

Więcej o: