Mało kto wie, do czego służy otwór w uchwycie patelni. "Myślałam, że to ozdoba"

Praktycznie każdy z nas ma w domu patelnię. Przedmiot pomaga w smażeniu potraw i mało kto umie się już bez niego obejść. Nie każdy jednak wie, skąd się wzięła i jaką pełni funkcję charakterystyczna dziurka w rączce patelni.

Mało kto zastanawia się, do czego służy dziurka w uchwycie na patelnię, ponieważ ma ją praktycznie każda sztuka i wydaje się to zupełnie normalne. Nie każdy wie, że to nie przypadek, a samo wgłębienie pełni istotne funkcje, które ułatwiają codzienną pracę w kuchni. Do czego dokładnie służy? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Złam zasady - pizza z patelni

Do czego służy otwór w uchwycie patelni? Pomoże w przechowywaniu przedmiotu

Jedną z najbardziej oczywistych funkcji dziurki w uchwycie na patelni jest możliwość jej powieszenia na haczyku, dzięki czemu możemy zachować porządek w kuchni. W dodatku przedmiot nie styka się wtedy z innymi naczyniami i nie jest narażony na przypadkowe porysowania. Ze względu na stały dostęp do świeżego powietrza nie rdzewieje, więc posłuży nam o wiele dłużej. Jak widać, rozwiązanie ma same plusy. To jednak niejedyna funkcja dziurki. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dziurka w uchwycie patelni i garnków. Jakie ma zastosowanie?

Oprócz najpopularniejszej funkcji, czyli pomocy przy powieszeniu patelni, dziurka w uchwycie pomoże też w umieszczeniu w niej łyżki, która służy nam do mieszania potrawy. Zazwyczaj mamy problem, gdzie odłożyć sztuciec po wymieszaniu potrawy. Niektórzy kładą go na krawędzi zlewu, a inni na kuchennym blacie. To problematyczne, gdyż z przedmiotu często ściekają resztki sosu i tego, co akurat gotujemy. Okazuje się, że dzięki niepozornej dziurce wcale nie musi być to problemem. Rozwiązanie jest proste, praktyczne i wygodne. Oprócz tego dzięki dziurce naczynie waży nieco mniej, co sprawdza się podczas przewozu dużej ilości patelni tego samego modelu.

Na TikToku @goodto.com jakiś czas temu pojawiło się nagranie, na którym zaprezentowano funkcję dziurki i umieszczono w niej łyżkę. Okazuje się, że wielu internautów nie miało o tym pojęcia. Swoimi spostrzeżeniami podzielili się w komentarzach pod filmikiem.

Dziękuję.
Nie wiedziałem tego!
Myślałam, że to ozdoba.
Wow, czuję się głupio, że tego nie wiedziałam.
Więcej o: