Do którego pojemnika wyrzucić lakier do paznokci? Uważaj, jeden szczegół może cię zmylić

Wiele kobiet rezygnuje z wizyt u stylistki i decyduje się malować paznokcie samodzielnie. Zdarza się, że któryś z lakierów się skończy lub przeterminuje, zanim zdążymy go zużyć. Gdzie go wtedy wyrzucić?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Od 1 stycznia 2021 roku segregacja śmieci w Polsce jest obowiązkowa. Czasem napotykamy jednak trudności, gdzie wyrzucić dany produkt. Najlepszym przykładem jest lakier do paznokci. Niech cię nie zmyli jego szklane opakowanie! Okazuje się, że wcale nie powinnaś wyrzucać go do zielonego pojemnika.

Zobacz wideo Kolorowe lakiery pięknie wyglądają na paznokciach, ale nie tylko... sprawdź, do czego mogą ci się przydać

Zielony czy czarny? Gdzie wyrzucić lakier do paznokci?

Wiele osób uważa, że skoro lakier jest umieszczony w szklanym flakoniku, to należy wyrzucić go do pojemnika na szkło. Nic bardziej mylnego. W środku buteleczki na dnie i po bokach zawsze znajdują się resztki zaschniętego lakieru. Z tego względu szklany flakon trzeba wyrzucić do czarnego pojemnika na odpady zmieszane i nienadające się do recyklingu. Lakier zawiera wiele szkodliwych dla środowiska substancji, takich jak rozpuszczalniki czy formaldehyd, dlatego nie może zostać przetworzony i wprowadzony do ponownego wykorzystania. Nie powinnaś też wylewać go do toalety ani umywalki, bo spowoduje to zanieczyszczenie wody.

Segregacja śmieci. Co można wyrzucić do czarnego pojemnika?

Do czarnego pojemnika możesz też wyrzucić opakowanie po zmywaczu do paznokci. To jednak nie wszystko. Można do niego włożyć jeszcze kilka innych rzeczy:

  • Opakowania po kosmetykach, takich jak tusz do rzęs, cienie do powiek czy szminka,
  • Maszynki do golenia,
  • Saszetki po próbkach kosmetyków,
  • Szczoteczki do zębów,
  • Szczotki i grzebienie do włosów,
  • Gąbki do kąpieli,
  • Zużyte gąbeczki i pędzle do makijażu,
  • Podpaski, tampony, wkładki, patyczki higieniczne, waciki, chusteczki, pieluchy.
Więcej o: