Zamiast dzwonić po hydraulika, włóż słomkę do odpływu. Zapomnisz o śmierdzącym problemie

Zatkany odpływ to problem, z którym spotkał się niemal każdy. Na szczęście nie musimy od razu dzwonić po hydraulika. Istnieje sprytny trik, dzięki któremu odetkasz rury bez żadnego wysiłku. Jak to zrobić?

Zatkany odpływ to nic miłego. Zamiast jednak sięgać po specjalistyczne i żrące preparaty, warto wypróbować domowe sposoby. Wystarczy, że wykorzystasz jeden produkt, który udrożni rury i sprawi, że woda nie będzie zbierać się w umywalce.

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Jak odetkać zatkany odpływ? Zamiast dzwonić po hydraulika, wypróbuj ten trik 

Gdy woda przestała sprawnie spływać w umywalce, czy zlewie, to znak, że odpływ przestał być drożny. Jak poradzić sobie z tym problemem? Okazuje się, że wystarczy sięgnąć po… słomkę. Zastosowanie słomki sprawi, że już w kilka minut odetkasz odpływ bez zastosowania żrących środków czyszczących. Włóż ją do środka, aż napotkasz miejsce, gdzie wytworzył się zator. Wykonuj ruchy w przód i w tył, aby wydobyć zalegające włosy, czy resztki jedzenia, a następnie przepłucz odpływ gorącą wodą. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Domowe sposoby na zatkany odpływ. Przyda ci się popularny lek

Innym trikiem na odetkanie rur jest zastosowanie aspiryny. Okazuje się, że świetnie nadaje się nie tylko do uśmierzania bólu, ale również przyda się przy zatkanym odpływie. Wystarczy, że zalejesz go gorącym octem, a następnie wrzucisz dwie tabletki aspiryny. Tabletki szybko zaczną bulgotać i się pienić, ale nie ma powodów do niepokoju. Wydobywająca się piana to znak, że trik działa. Kiedy piana ustanie, przelej odpływ litrem wrzącej wody, a zator zniknie. Jeśli pomimo udrożnienia z rur nadal wydobywa się niemiły zapach, wrzuć do odpływu tabletkę do zmywarki i zalej wrzątkiem, aż tabletka się rozpuści. Po 10 minutach ponownie przelej wodą, a po brzydkim zapachu nie będzie śladu.

Więcej o: