Kroję plaster cytrusa i przytykam nim zlew. Uporczywy problem znika. Ja w tym czasie oglądam telewizję

Co zrobić, gdy śmierdzi ze zlewu? Wiele osób sięga po specjalistyczne preparaty, a ja zamiast tego stosuję coś zupełnie innego. Jeden plaster cytrusa wystarcza mi na dwa dni. Sprawdź, jakie przyniesie działanie i dlaczego warto wypróbować tę metodę.

Cytrusy, a zwłaszcza cytryna mają szereg pozytywnych właściwości, które mogą pomóc nam w codziennym sprzątaniu. Nie każdy wie, że jeden plaster owocu pomoże uporać się z pewnym problemem. Włóż go więc do zlewu i sama się przekonaj. Raz spróbowałam i teraz nie wyobrażam sobie robić inaczej. Na czym polega ta metoda? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Włóż plaster cytrusa do zlewu. Uporczywy problem zniknie sam

Odpływ w zlewie wymaga starannej pielęgnacji i regularnego czyszczenia. Często stawiamy na specjalne środki ze sklepu, nie wiedząc, jakie bogactwo kryje się w produktach spożywczych, które często mamy w domu. Dzięki nim możesz pozbyć się zanieczyszczeń bez większych problemów, mozolnego szorowania i trudnych technik. W tym przypadku sprawdzi się popularna cytryna lub pomarańcza.

Włóż plaster cytryny lub pomarańczy pod koszyczek w odpływie. Delikatny kwas szybko usunie zanieczyszczenia, a olejki eteryczne ze skórki zniwelują nieprzyjemne zapachy, które dochodzą ze środka. Pamiętaj jednak, by co jakiś czas wymieniać owoc na świeży, zanim zacznie się psuć i gnić. Wystarczy, że będziesz to robić co dwa dni.

Jak udrożnić zatkany odpływ? Wykorzystaj sól z kuchni

Jeśli borykasz się z problemem zatkanego zlewu, przed wykonaniem telefonu do hydraulika wypróbuj domową metodę, która pomoże zniwelować problem. Wystarczy, że wsypiesz do odpływu pół szklanki soli. Później zalej ją około 1 l gorącej wody z czajnika. Nie dość, że udrożnisz rury, to jeszcze pozbędziesz się smrodu. Trik możesz stosować profilaktycznie, na przykład kilka razy w miesiącu. Dla lepszego efektu możesz też połączyć sól pół na pół z sodą oczyszczoną.

Więcej o: