Czy spanie w skarpetkach jest zdrowe? Lekarz stawia sprawę jasno

Wiele osób, szczególnie zimą, lubi spać w skarpetkach. Dzięki nim nie marzną stopy, a dodatkowo wydaje się, że organizm lepiej trzyma ciepło. Jaki wpływ na nasze zdrowie ma spanie w skarpetkach?

Spanie w skarpetkach ma swoich zwolenników, ale również wielu przeciwników. Wiele osób nie wyobraża sobie spania w skarpetach, lecz nie każdy wie, że wiąże się ono z pewnymi korzyściami zdrowotnymi. Podpowiadamy, czy warto skorzystać z takiego rozwiązania i dlaczego może ono pomóc w walce z bezsennością.

Zobacz wideo Ratowniczka zdradza, jakie są najczęstsze sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu dziecka

Spanie w skarpetkach lekarstwem na bezsenność? Lekarz odpowiada

Doktor Karan Raj prowadzi na TikToku konto, gdzie udziela porad zdrowotnych. W jednym z nagrań zajął się tematem spania w skarpetkach. Doktor uważa, że warto wypróbować takie rozwiązanie, ponieważ może ono mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie. W jaki sposób?

Spanie w skarpetkach zwiększa krążenie krwi w stopach i rozszerza naczynia krwionośne, co prowadzi do obniżenia temperatury ciała, a im jest ona niższa, tym zapewnimy sobie lepszy sen. Dlatego spanie w skarpetach polecane jest osobom, które mają kłopoty z zasypianiem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Spanie w skarpetkach. Tak, czy nie?

Spanie w skarpetkach zmniejsza także stres. W jaki sposób? Otóż kiedy jesteśmy zdenerwowani, nasze ciało się wychładza, a krew kierowana jest do narządów, a nie kończyn, przez co stopy ulegają ochłodzeniu. Jeśli mamy na stopach skarpety, dają nam one ciepło, a do mózgu trafia informacja, że nie ma powodów do niepokoju. Skarpetki zakładane nocą mogą wpływać na kłopoty z menopauzą — zapobiegają uderzeniom gorąca podczas snu. Warto jednak zwrócić uwagę, aby skarpetki do spania nie były zbyt ciasne. Należy również pamiętać, by regularnie je zmieniać i nie dopuścić do grzybicy.

Więcej o: