Wsyp do skarpetki i rozłóż w domu. Zapomnisz o wilgoci na długi czas

Gromadząca się w domu wilgoć może prowadzić do rozwoju pleśni oraz grzybów. Żeby tego uniknąć, należy zadbać o sprawną wentylację i częste wietrzenie pomieszczeń. Może to jednak nie wystarczyć, dlatego warto sięgnąć po domowe pochłaniacze wilgoci. Dzięki nim szybko zapomnisz o problemie.

Zbyt wysoka wilgotność powietrza w domu może przyczynić się do rozwoju pleśni, która jest szkodliwa dla zdrowia. Przez nią też mamy do czynienia z zaparowanymi szybami i lustrami, na których skrapla się woda. Można szybko pozbyć się tego denerwującego problemu, przygotowując domowe pochłaniacze wilgoci, które świetnie sobie radzą nie tylko z pochłanianiem nadmiaru wody, lecz także przykrych zapachów. Wszystkie potrzebne składniki możesz mieć już w domu.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Połącz składniki i rozłóż w różnych miejscach w domu. Pożegnasz się z wilgocią

Do przygotowania domowego pochłaniacza wilgoci potrzebujesz dwóch składników, które prawdopodobnie masz już w kuchennych szafkach. Oczywiście warto wybrać ryż oraz herbatę o ulubionym aromacie. Każdy z tych składników doskonale wchłonie wilgoć i przykre zapachy. A jeśli herbata jest aromatyzowana, otuli wnętrza także pięknym zapachem. Wystarczy połączyć suchy ryż z herbatą w proporcjach 2:1, a gotową mieszankę poprzesypywać do lnianych woreczków. Można też wykorzystać bawełniane skarpetki. Tak przygotowane pakunki zawiązujemy, by nic się z nich nie wysypywało i można rozłożyć je w miejscach, gdzie chcemy się pozbyć wilgoci. Koszt jednego takiego domowego pochłaniacza wilgoci będzie wynosił około 2-3 zł za sztukę.

Wykorzystasz ją nie tylko do sprzątania. Skutecznie pochłonie wilgoć i przykre zapachy

Do walki z wysoką wilgotnością powietrza przydaje się nie tylko ryż i herbata. Możesz również przygotować kilka szklanych miseczek lub małych słoiczków, a do środka wsypać sodę oczyszczoną. Kilogram takiego produktu można kupić już za mniej niż 7 zł, dlatego jest to niezwykle tanie i skuteczne rozwiązanie. Do tak przygotowanych naczyń warto wkroplić jeszcze kilka kropli ulubionego olejku eterycznego, by dodatkowo otulić wnętrza pięknym zapachem. Doskonale w tej roli sprawdzi się olejek z drzewa herbacianego, który ma działanie bakteriobójcze.

Więcej o: