Obierz ziemniaki i włóż do butów. Dwa problemy rozwiążą się same

Męczy cię zbyt ciasne obuwie? Na szczęście możesz rozciągnąć je domowym sposobem. Wystarczy, że włożysz do środka obranego ziemniaka. Sprawdź, na czym dokładnie polega ten trik i poznaj jeszcze inny patent na rozciąganie butów.

Skórzane obuwie lekko cię ciśnie? Zdarza się, że nie przymierzymy butów dokładnie w sklepie lub zamówimy je w sieci, a później okazuje się, że nas ściskają. Na szczęście problem można rozwiązać prostymi trikami. Do jednego z nich potrzebujesz tylko obrane ziemniaki i nic więcej. Co należy zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sandra Kubicka wspomina swój pierwszy pokaz. Ma blizny

Obierz ziemniaki i włóż do butów. Rano od razu zauważysz różnicę

Jeśli twoje skórzane buty cisną cię w palcach i po prostu są niewygodne, wypróbuj trik z ziemniakiem, który lekko je rozciągnie. Jedyne co musisz zrobić, to obrać dwie bulwy, dokładnie je umyć i wcisnąć po jednej sztuce do każdego buta. Pozostaw obuwie na całą noc, a w tym czasie uwalniający się z warzywa sok sam wykona całą robotę. Już rano zauważysz, że jest rozciągnięte, a brzydkie zapachy zniknęły. Pamiętaj tylko by po wszystkim przetrzeć wnętrze butów wilgotną ściereczką, dzięki czemu usuniesz nadmiar soku. Miej na uwadze, że trik sprawdzi się tylko na naturalnej skórze. Nie próbuj go więc na obuwiu wykonanym z innych materiałów.

Jak można rozciągnąć buty domowym sposobem? Wypróbuj też inne triki

Oprócz triku z ziemniakami możesz też wypróbować inne proste metody. Jedną jest założenie grubych skarpet, wciśnięcie butów na nogi i chodzenie w nich po mieszkaniu przez kilka-kilkanaście minut dziennie. Wkrótce okaże się, że stały się nieco szersze.

Innym trikiem jest napełnienie woreczków strunowych wodą, włożenie ich do butów i schowanie do zamrażarki na noc. Upewnij się jednak, że materiał nie przecieka. Nie stosuj też metody na butach lakierowanych lub z tworzywa sztucznego. Jeśli domowe triki nie działają, warto skorzystać z pomocy szewca, który jako specjalista z pewnością znajdzie rozwiązanie problemu.

Więcej o: