Te rośliny przynoszą szczęście i dobrobyt. Postaw je w mieszkaniu, a przyciągną dobrą energię

Rośliny pełnią głównie funkcję dekoracyjną, ale także oczyszczają powietrze, poprawiają sen, a zapach niektórych działa uspokajająco. Nie każdy jednak wie, że istnieją rośliny, które przynoszą szczęście i wiążą się z powodzeniem w życiu.

Niektóre rośliny przynoszą do domu szczęście, zdrowie i bogactwo. Zanim wybierzesz rośliny do swojego mieszkania, sprawdź, które kwiaty przyniosą ci dobrobyt. Oto rośliny, które warto mieć. Oczywiście poniższe opisy proponujemy traktować z dystansem i przymrużeniem oka.

Zobacz wideo Roślina Pilea (pieniążek) - jak o nią dbać, by cieszyła oko?

Lucky Bamboo, czyli Dracena Sandera. Bambus w doniczce przyniesie ci szczęście

Lucky Bamboo to niezwykle oryginalna i coraz popularniejsza roślina w polskich domach. Charakteryzuje się nietypowym wyglądem. Spiralne i skręcone pędy przypominają bambusa, ale w rzeczywistości jest draceną. Według feng shui ta roślina przynosi szczęście, wprowadza do domu dobrą i czystą energię, a także pomaga utrzymać ład i harmonię. Dracenę Sandera można uprawiać w szklanym pojemniku w wodzie oraz w doniczce. Lubi jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione stanowiska. Przepada za wilgocią, więc w jej pobliżu warto ustawić nawilżacz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Grubosz. "Drzewko szczęścia" wprowadzi do domu dobrą energię

Grubosz to niezwykle wytrzymała roślina. Warto postawić ją w mieszkaniu, bo nie tylko pięknie wygląda, ale także wnosi do domu dobrą energię, harmonię i jest symbolem bogactwa i powodzenia finansowego. Może urosnąć nawet do 1 m wysokości. Przepada za jasnymi i słonecznymi stanowiskami. Kiepsko znosi cień i brak dostępu do światła. 

Anthurium. Poprawia koncentrację i dodaje energii

Anthurium to roślina o niezwykle pięknym egzotycznym wyglądzie. Według feng shui roślina dodaje odwagi, energii i pewności siebie, a także przyspiesza naukę i poprawia wydajność, dlatego często możemy spotkać ją w biurach i miejscach pracy. W uprawie anthurium bardzo ważne jest odpowiednie stanowisko. Powinno rosnąć w jasnym miejscu, lecz nie w bezpośrednim nasłonecznieniu ani w cieniu, ponieważ może wówczas nie wytworzyć kwiatów.

Więcej o: