Odstraszacz na kuny masz tuż pod ręką. Po prostu rozwieś. Szkodniki uciekną, gdzie pieprz rośnie

Kuny potrafią wyrządzić wiele szkód. Najczęściej zaglądają do naszych domów, piwnic, czy poddaszy. Podpowiadamy, jak wykonać skuteczny odstraszacz na kuny, który pozwoli pozbyć się nieproszonych gości w humanitarny sposób.

Przegryzają kable, folie dachowe i sieją zniszczenie pod maską samochodu. Kuny chętnie osiedlają się na terenie należącym do człowieka. Pozbycie się ich wcale nie jest takie proste, ale na szczęście nie jest niemożliwe. Sprawdź, jak przygotować odstraszacz na kuny, dzięki któremu raz na zawsze przepędzisz je ze swojego domostwa.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Jak pozbyć się kun? Pamiętaj, aby zrobić to w humanitarny sposób 

Pamiętajmy, że zwierząt należy pozbyć się w humanitarny sposób. Jednym z takich rozwiązań jest zamontowanie żywołapki, czyli specjalnie zaprojektowanej pułapki, która umożliwia zamknięcie zwierzęcia w bezpieczny dla niego sposób, a następnie wypuszczenie z dala od domu. Żywołapkę montujemy w rękawicach, aby nie przenieść na nią zapachu człowieka, a w środku umieszczamy przynętę. Kuna zachęcona jedzeniem z pewnością wejdzie do środka, a wówczas będziemy mogli przetransportować ją w inne miejsce oddalone przynajmniej 10 km od domu. Aby zwierzę nie powróciło, warto również zastosować odstraszacz na kuny. Jak go zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Odstraszacz na kuny przygotujesz w domu. Przyda ci się... kostka do WC

Jako odstraszacz na kuny świetnie sprawdzą się kostki do WC. Choć pomysł wydaje się nietypowy, to naprawdę działa, a metoda jest znacznie tańsza niż zakup profesjonalnych odstraszaczy. Zapach kostki toaletowej jest dla kun drażniący, więc jeśli rozwiesimy ją w pobliżu miejsca, gdzie przebywa, z pewnością szybko się wyniesie. Pamiętajmy jednak, aby robić to w rękawicach, aby nie przenieść ludzkiego zapachu i zmieniać kostki co jakiś czas, by zwierzęta nie przywykły do charakterystycznej woni.

Więcej o: