Jak się pozbyć szczurów? Przekrój na pół i rozrzuć. Szkodniki uciekną, gdzie pieprz rośnie

Jak pozbyć się szczurów z domu? Najwięcej tych szkodników pojawia się w okresie jesienno-zimowym, kiedy na zewnątrz spadają temperatury i gryzonie szukają miejsca do przezimowania. Podpowiadamy, jak się ich pozbyć w humanitarny sposób.

Szczury to wyjątkowo uciążliwi goście w naszym domu. Są sprytne, zwinne, trudno je złapać, a do domu mogą dostać się kanalizacją, oknami, a nawet wspiąć się po murze. Jak się ich pozbyć? Na szczęście znamy sprawdzony i skuteczny sposób na wypędzenie tych szkodników.

Zobacz wideo Szczury grasują we Wrocławiu. Bezczelnie biegają nawet po dworcu głównym

Czy szczury są niebezpieczne? Są nosicielami wielu chorób

Jeśli w domu lub obejściu zauważyliśmy obecność szczurów, lepiej szybko zacznijmy działać. Szczury wyrządzają wiele szkód — przegryzają kable, instalacje elektryczne, czy rury. Przenoszą także choroby jak wścieklizna i tasiemczyca, a dodatkowo roznoszą pasożyty. W sytuacji zagrożenia mogą nawet zaatakować zarówno człowieka, jak i zwierzę domowe. Jak się ich pozbyć? Na szczęście istnieje sprawdzony domowy sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak się pozbyć szczurów? Rozkrój na pół i połóż w miejscach, gdzie przebywają

Pozbycie się szczura wcale nie jest łatwe, ale na szczęście nie jest to niemożliwe. Szczury są bardzo wrażliwe na zapachy, więc pomocne w ich przepędzeniu może być zastosowanie roślin, które zadziałają na nie odstraszająco. Są to między innymi cytryny, dzika mięta, oleandry i wrotycz. Gryzonie te nie znoszą także ostrego zapachu czosnku. Wystarczy, że przekroisz ząbki na pół i rozrzucić w miejscach, gdzie się pojawiają, a rozdrażnione niemiłą wonią, szybko się wyniosą. Aby zapobiec ponownemu pojawianiu się szkodnika w domu, warto zamurować wszystkie zakamarki, którymi mogą dostać się do środka. Wokół budynku nie powinno być resztek jedzenia, a kosze na śmieci powinny być szczelnie zamknięte.

Więcej o: