Jak się pozbyć moli spożywczych? Rozsyp tę przyprawę. Szybko wykurzysz wszystkie owady

Mole spożywcze mogą pojawić się niemal wszędzie i nie są oznaką brudu, czy braku higieny. Możemy je przynieść ze sklepu lub mogą wpaść do mieszkania od sąsiada. Jak się ich pozbyć? Podpowiadamy sprawdzone domowe sposoby.

Mole sieją prawdziwe spustoszenie w szafkach. Najczęściej znajdziemy je w suchych produktach jak ryże, kasze, makarony, czy mąka. Szybko się rozmnażają, więc jeśli zauważyłyśmy ich obecność, lepiej zacznijmy działać, bo z pewnością będzie ich więcej. Na szczęście istnieje sprawdzony trik, z którym pozbędziesz się szkodników raz na zawsze.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Jak rozpoznać mole spożywcze? Znajdziesz je w sypkich produktach

Dorosłe osobniki moli wyglądają jak małe ćmy o szarym lub brązowym kolorze, ale o ich obecności w domu świadczą nie tylko latające osobniki, ale także larwy i charakterystyczne pajęczyny w opakowaniach produktów. Zanim przystąpimy do walki z molami, powinnyśmy dokładnie wysprzątać wszystkie szafki i pozbyć się produktów, gdzie mogły się zalęgnąć. Następnie warto umyć szafki, blaty i zakamarki wodą z octem. Jego charakterystyczny zapach skutecznie zniechęci mole do bytowania w tych miejscach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak się pozbyć moli? W walce z tymi owadami przyda ci się popularna przyprawa

Mole są wyjątkowo czułe na zapachy. Nie przepadają za ostrą wonią octu, ale również za aromatem liści laurowych, dlatego ta niepozorna przyprawa może okazać się nieoceniona w walce z tymi natrętnymi owadami. Wystarczy, że do słoików, czy pojemników z sypkimi produktami włożymy kilka listków. Warto również położyć kilka liści w szafkach. Podobne działanie wykazują skórki pomarańczy i cytryn, które także zadziałają na mole odstraszająco. Dla wzmocnienia efektu możemy dodać również kilka goździków.

Więcej o: