Kiedy trzeba przenieść kwiaty balkonowe do domu? Trzymaj się tej wskazówki. Za rok będą bujnie kwitły

Jeśli twój balkon lub taras zdobią piękne kwiaty wieloletnie, warto bacznie je obserwować. Gdy przyjdzie odpowiedni czas, będzie trzeba przezimować je w domu lub garażu, by przetrwały do kolejnego sezonu. Kiedy należy to zrobić? Zwróć uwagę na jedną rzecz.

Kwiaty w skrzyniach i donicach mogą być jednoletnie lub wieloletnie. O te drugie trzeba zadbać przed nadejściem zimy, by w przyszłym sezonie nadal mogły zachwycać bujnym kwitnieniem. Warto więc zwrócić uwagę na jedną rzecz, która podpowie, kiedy najlepiej przenieść kwiaty z balkonu, tarasu lub ogrodu do ciepłego wnętrza. 

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy przenieść kwiaty z balkonu do domu? To nie termin jest najważniejszy

Wieloletnie kwiaty balkonowe i tarasowe trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed nadejściem zimy, by nie zmarzły. Dzięki temu na wiosnę znów fantastycznie będą zdobić balustrady lub ogrody. Trzeba zwrócić uwagę na jedną ważą rzecz, która podpowie nam, kiedy najlepiej przenieść rośliny w bezpieczne, cieplejsze miejsce. Gdy prognozy pogody zaczną wskazywać na pojawianie się przymrozków to znak, by obserwować własne rośliny. Każdy balkon lub taras ma inne warunki, co zależy od poziomu osłonięcia kwiatów przed wiatrem, wysokości oraz położenia. Nie liczy się więc konkretny termin, jak to w wielu innych ogrodowych wskazówkach. Tutaj znaczenie ma temperatura panująca na konkretnym balkonie, którą warto monitorować, by zbyt szybko nie przenieść roślin do domu.

Co zrobić, żeby kwiaty dłużej cieszyły oko na balkonie? Zadbaj o warunki

Rośliny z balkonu lub tarasu trzeba przenieść do cieplejszego miejsca, gdy temperatury spadają poniżej 0 stopni Celsjusza. To dla nich definitywny koniec sezonu. Jeśli jednak oscylują one jeszcze w granicach 5 stopni Celsjusza, można nieco przedłużyć termin i później przenieść kwiaty do domu. Jest to szczególnie możliwe na dobrze osłoniętych balkonach oraz tarasach, gdzie porywisty, chłodny wiatr nie uszkodzi roślin. Dodatkowo można osłonić donice roślin kartonami lub folią bąbelkową, by ziemia nie przemarzała. 

Więcej o: