Tata zdradził mi najlepszy sposób na meszki. Wystarczy pokroić i położyć na parapecie. Robaki znikną

Latem nie tylko obecność komarów i kleszczy daje nam się we znaki. Równie szkodliwe są meszki, które najczęściej można spotkać nad wodą. Mimo że są bardzo małe, zostawiają spory ślad po ugryzieniu na skórze. Pewien sprawdzony sposób na meszki pomoże ci pozbyć się ich na dobre.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Meszki wylęgają się w maju i atakują przez całe wakacje. Najbardziej irytującym gatunkiem jest bolimuszka, która żywi się krwią człowieka i zwierząt. Samice szczękami rozcinają skórę, żeby móc napić się krwi. Czy można jakoś się przed nimi ochronić i odstraszyć, żeby trzymały się od naszego domu z daleka?

Zobacz wideo Wakacyjna pierwsza pomoc, czyli jak przykleić plaster, złagodzić oparzenia i ukąszenia owadów

Meszki. Uwielbiają otoczenie zbiorników wodnych

Owady do człowieka przyciąga jego ciepło i zapach potu. Ukąszenie meszki jest praktycznie niewyczuwalne. Trudno ją zauważyć i zazwyczaj o fakcie, że zostałyśmy ugryzione, dowiadujemy się dopiero w momencie zobaczenia czerwonej plamy na skórze. Ślina owadów jest toksyczna: wywołuje swędzenie i opuchliznę. - Naturalnym odruchem przy swędzeniu jest drapanie się, jednak nie zawsze drapiemy się czystą ręką. Drapanie w miejscu, w którym ugryzły nas meszki, komary lub muchy, dość często powoduje powstanie wtórnego zakażenia - powiedziała dermatolog Teresa Żukowska cytowana przez Medonet.

Sposób na meszki. Zasadź w domu te rośliny

Założona na okno moskitiera i środki owadobójcze nie zawsze okazują się być pomocne. Wtedy warto sięgnąć po domowe środki, dzięki którym meszki nie będą się do nas zbliżać. Robaki nie lubią świec zapachowych i olejków eterycznych. Najbardziej drażni je zapach wanilii, mięty, goździków, lawendy, eukaliptusa oraz bazylii. Możesz rozcieńczyć olejek z wodą w stosunku 1:1 i spryskać nim ramy okien, drzwi, firanki i żaluzje. Meszki nie znoszą też czosnku, więc sprawdzonym sposobem jest pokrojenie go na małe części i postawienie na talerzyku przy oknie. Warto zasadzić w doniczkach albo ogrodzie miętę, werbenę oraz pelargonie, które będą działać jak aromatyczna pułapka.

Więcej o: