Zapytano księdza o to, co ludzie mówią na spowiedzi. Jego odpowiedź? "Ciekawe"

Ksiądz Piotr Jarosiewicz udzielił niedawno odpowiedzi na pytanie jednej z obserwujących go osób, która chciała dowiedzieć się, co ludzie mówią najczęściej na spowiedzi. Duchowny postawił sprawę jasno. - "Otóż to", "Przez chwilę się zestresowałam" - komentują internauci.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest jednym z kapłanów, którzy aktywnie udzielają się w mediach społecznościowych, regularnie udzielając ludziom w sieci odpowiedzi na pytania związane z Bogiem czy religią katolicką. Jego konto na TikToku obserwuje już ponad 285 tys. osób, a filmy kapłana zdobyły ponad 8,6 milionów polubień.  

Ksiądz dostał nietypowe pytanie na temat spowiedzi. Co odpowiedział?

Ostatnio jedna z osób zwróciła się do księdza Piotra Jarosiewicza z pytaniem: "co ludzie mówią najczęściej na spowiedzi?". Duchowny odpowiedział w formie wideo wstawiając na początek fragment nagrania Szymona Marciniaka, na którym ten pokazuje wymowny znak zamkniętych ust.

- Jest to tak delikatny sakrament (...). Księża nie mogą mówić o grzechach, o tym, kto przyszedł do spowiedzi, co powiedział, więc o wszystko się pytajcie, ale nie o najdelikatniejszy sakrament, w którym Chrystus pokazuje, że jest Mesjaszem. Pozdrawiam wszystkich tych, którzy korzystają z sakramentu pokuty i pojednania - powiedział w dalszej części ksiądz Piotr Jarosiewicz.

"Ciekawe, czy takiego księdza nie korci"

Pod postem pojawiły się różne komentarze od internautek oraz internautów. Niektórzy zadawali księdzu kolejne pytana, inni dziwili się, że ktoś wpadł na pytanie o coś takiego, a znaleźli się i tacy, którzy zastanawiali się, czy księdza "nie korci czasem, by czegoś nie powiedzieć".

Jak to co mówią? Grzechy mówią
Przez chwilę się zestresowałam, a potem ufff
Ciekawe, czy takiego księdza nie korci, by czegoś nie powiedzieć komuś dalej
Otóż to, tajemnica spowiedzi
Na pewno ksiądz może powiedzieć, czego ludzie najbardziej żałują lub co najczęściej chcą odpokutować

- czytamy.

Więcej o: