Jak wyczyścić przypalone żelazko? Pokrusz i przeprasuj. Stopa będzie lśnić jak nowa

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Z tym problemem mierzył się niemal każdy z nas. Wystarczy chwila nieuwagi, a urządzenie pokryje się przypalonymi plamami. Podpowiadamy, jak wyczyścić żelazko domowymi sposobami.

Jak wyczyścić żelazko? Jeśli zdarzyło ci się przypalić urządzenie, nie musisz od razu kupować nowego. Na szczęście istnieją sprawdzone domowe triki, z którymi wyczyścisz żelazko bez szorowania i stosowania specjalistycznych preparatów.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak wyczyścić żelazko? Weź kawałek folii aluminiowej

Z wiekiem i latami użytkowania urządzenie może stracić dawny połysk i śliskość, przez co prasowanie jest znacznie bardziej uciążliwe. Dodatkowo stopa żelazka może pokryć się ciemnymi plamami i zabrudzeniami. Jak wyczyścić żelazko? Z pomocą przychodzi… folia aluminiowa. Wystarczy, że wyprasujesz kawałek lekko pogniecionej folii. Urządzenie będzie wyglądało jak nowe, a zabrudzenia i plamy znikną.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Przyda ci się popularny środek na ból głowy

Jeśli nasze żelazko jest przypalone, możemy poradzić sobie z tym problemem domowymi sposobami. Przyda się popularny środek na ból głowy, czyli paracetamol. Pokrusz tabletkę, rozgrzej żelazko, a następnie przejedź stopą po drobinach leku. Jeśli czarne plamy nie zejdą do końca, powtórz proces i wytrzyj urządzenie szmatką. Innym sposobem jest zastosowanie pasty do zębów. W przypalonych miejscach rozsmaruj niewielką ilość białej pasty, pozostaw na minutę i ściągnij nadmiar ściereczką. Następnie napełnij zbiornik w żelazku i przeprasuj je na starym ręczniku, a potem ustaw na tryb parowania i zostaw na kilka minut. Przypalenia powinny zniknąć, a nasze urządzenie odzyska dawny blask.

Więcej o: