Kiedy sadzić hiacynty? Zanim to zrobisz, nie zapomnij o jednym. Urosną piękne i zdrowe

Hiacynty to dość wymagające w uprawie rośliny, ale jeśli odpowiednio o nie zadbamy, będą cieszyć oko i stanowić wspaniałą ozdobę domu lub ogrodu. Podpowiadamy, kiedy sadzić hiacynty i jak o nie dbać, aby zdrowo rosły.

Hiacynty należą do rodziny szparagowatych i chociaż pochodzą z Azji Mniejszej, całkiem nieźle radzą sobie w polskich warunkach. Mogą być uprawiane na rabatach, w pojemnikach na tarasie, a także w domu w doniczce. Sprawdź, kiedy sadzić hiacynty, aby w sezonie cieszyć się pięknymi i kolorowymi kwiatami.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Jakie miejsce lubi hiacynt? Zadbaj o odpowiednie stanowisko, a będą pięknie i zdrowo rosnąć

Hiacynty charakteryzują się kwiatami zebranymi w grona w wielu kolorach od czerwonego po łososiowe i niebieskie. Najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych i ciepłych, ale poradzą sobie również w lekkim cieniu. Idealnym podłożem dla hiacyntów będzie gleba żyzna, próchnicza i przepuszczalna, ale przed posadzeniem roślin warto ją dodatkowo spulchnić i odchwaścić. Hiacynty rosnące na zewnątrz kwitną od kwietnia do maja. W jednym miejscu mogą rosnąć do 4 lat, a po upływie tego czasu należy je wykopać, ponieważ zaczną marnieć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy sadzić hiacynty? Lepiej pilnuj terminu, bo idealna pora nadchodzi wielkimi krokami

Zastanawiasz się, kiedy sadzić hiacynty? Otóż najlepszy termin powoli się zbliża, gdyż rośliny sadzimy jesienią w okresie od końca września do połowy października. Pamiętajmy, aby przed posadzeniem dobrze obejrzeć cebulki i umieścić w ziemi tylko takie, które nie są uszkodzone. Wkładamy je na głębokości od 8 do 10 centymetrów, a jeśli sadzimy kwiaty w rabatach, warto zachować odległość około 5 centymetrów. Nie wymagają nawożenia, ale są wrażliwe na brak wody, więc należy pamiętać o regularnym podlewaniu tak, aby gleba była stale wilgotna.

Więcej o: