Ile kolorów widzisz na obrazku? Podobno kobiety widzą więcej niż mężczyźni

Różnego rodzaju testy, iluzje optyczne oraz inne zagadki cieszą się w sieci sporą popularnością. Wiele osób lubi bowiem sprawdzać siebie oraz swoją spostrzegawczość. Jednym z tego typu filmików podzielił się na Instagramie iluzjonista Maciej Piskorz.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

W mediach społecznościowych wręcz roi się od przeróżnych testów psychologicznych, iluzji optycznych, obrazków z ukrytymi elementami, czy innych tego typu zagadek. Wiele z nich - zwłaszcza te, którym  można przyglądać się godzinami i dalej nie zauważać tego, co inni - potrafią budzić wiele emocji.

Zobacz wideo Złudzenie optyczne, czyli jak nasz mózg potrafi nas oszukać

Ile kolorów widzisz na obrazku?

Jeden z takich obrazków jakiś czas temu udostępnił na swoim instagramowym oraz tiktokowym profilu Maciej Piskorz, iluzjonista i magik, który "uczy sztuczek w Internecie", a od 10 lat występuje ze swoimi pokazami w całej Europie. - Ile kolorów na tym obrazku widzisz? Według badania, z którego pochodzi ten obrazek, kobiety widzą więcej kolorów niż mężczyźni - słyszymy na opublikowanym wideo.

 

Internauci podzieleni: "Ja nie wiem, jak możecie widzieć po 12/18"

- Ja widzę 19, a dziewczyny klikajcie w serduszka jak się zgadzacie - napisała jedna z osób. - Proszę je wymienić - odpowiedziała inna. Pod postem pojawiło się także wiele innych komentarzy od internautek oraz internautów. Jak się okazuje, odpowiedzi są naprawdę różne i niemal każda osoba widzi inną liczbę kolorów na załączonym obrazku.

Jak 19, ja widzę tylko 11
Ja widzę 30, czy coś jest ze mną nie tak?
43, ja nie wiem, jak możecie widzieć po 12/18
27
Ja widzę 22
32, kto się zgadza klika serduszko
Jakim k***a cudem, wytężyłem wzrok na maxa, zwiększyłem jasność również na maxa i udało mi się znaleźć 8
19 dziewczyna
16 mężczyzna
57 dziewczyna
Ej bo ja widzę 48...

- czytamy.

Więcej o: