Wrzuć do zmywarki kulkę folii aluminiowej. Zaoszczędzisz czas, wodę i pieniądze

Folii aluminiowej używamy zazwyczaj w kuchni, a dokładniej do pakowania żywności czy przykrywania potraw. Nie każdy wie, że skrywa w sobie o wiele więcej interesujących i ułatwiających życie zastosowań. Co się stanie, gdy zwiniesz ją w kulkę i wrzucisz do zmywarki?

Folia aluminiowa to produkt, który niemal każdy z nas ma w domu. Ułatwia gotowanie oraz przechowywanie żywności, jest niedroga i łatwo dostępna. Oprócz tego możesz wykorzystać ją do sprzątania, czy pielęgnacji. Jak sprawdzi się w zmywarce?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Sprytny trik na zawsze czyste sztućce ze zmywarki. Na czym polega?

Zapewne każdemu z nas zdarzyło się, że po wyjęciu sztućców ze zmywarki wciąż zalegały na nich resztki jedzenia lub pojawiał się nieestetyczny osad. W takim wypadku albo pozostawało nam doszorować je ręcznie, lub jeszcze raz nastawić program w urządzeniu z nadzieją, że tym razem wszystko będzie lśnić. Zamiast marnować czas, wodę i energię możesz sięgnąć po sprytny trik, który raz na zawsze rozwiąże ten problem. Wystarczy kawałek folii.

Zwiń w kulkę i wrzuć do zmywarki. Zapomnisz o brudnych sztućcach

Kulka z folii aluminiowej w zmywarce to banalnie prosty i niedrogi sposób, który pomoże ci rozwiązać uporczywy problem, jakim są niedoczyszczone sztućce. Z jej pomocą sprawisz, że znikną z nich wszystkie zacieki, zaschnięte resztki jedzenia, czy inne zabrudzenia. Wystarczy, że przed włączeniem urządzenia wrzucisz do koszyczka na sztućce kawałek folii aluminiowej, a potem uruchomisz zmywarkę jak zwykle. Po wyjęciu widelce, łyżki i noże będą lśnić czystością.

Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej. Krany będą lśnić czystością

To niejedyne ciekawe zastosowanie folii aluminiowej w domu. Oprócz tego możesz wykorzystać ją również do czyszczenia kranów w łazience i kuchni, na których zebrał się osad z kamienia. Tak samo zwiń ją w kulkę, delikatnie zwilż wodą i delikatnie, acz dokładnie pocieraj zabrudzone powierzchnie. Wystarczy chwila, by po nieestetycznych zaciekach nie było śladu.

Więcej o: