Dodaj łyżkę przyprawy do wody i spryskaj rośliny. Tani oprysk działa nie tylko na mszyce

Mszyce w ogrodzie potrafią siać prawdziwe spustoszenie. Jeśli zauważyłyśmy ich obecność, lepiej szybko zacznijmy działać. Podpowiadamy domowy oprysk, który zwalczy nie tylko mszyce, ale również ślimaki.

Na mszyce są narażone niemal wszystkie rośliny w naszym ogrodzie. To małe i ciężkie do zauważenia gołym okiem owady z rodziny pluskwiaków. Mogą mieć kolor biały, czarny, brązowy, a nawet różowy i jeśli pojawiły się na roślinach, stanowią poważny problem. Niszczą liście, przenoszą choroby, a także wysysają soki, więc warto zawczasu je zwalczać. Na szczęście nie musimy sięgać po drogie preparaty. Z mszycami i ślimakami możemy poradzić sobie domowymi sposobami. 

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Domowy sposób na mszyce i ślimaki. Ta przyprawa skutecznie je przepędzi 

Do przygotowania domowego oprysku na mszyce i ślimaki potrzebujemy ostrej papryki. Ta przyprawa nie tylko odstraszy szkodniki, ale także ma działanie owadobójcze dzięki zawartości kapsaicyny, która odpowiada za ostry i drażniący smak. Jak wykonać oprysk z ostrej papryki? Do 500 ml wody dodaj łyżkę papryki, wymieszaj i odstaw na 36 godzin. Po upływie tego czasu odcedź roztwór przez gazę i rozcieńcz w proporcji 20 ml mieszanki na litr wody. Pamiętaj o zachowaniu ostrożności. Najlepiej użyj rękawiczek i nie dotykaj okolic ust, czy oczu. Gotowym opryskiem pryskaj rośliny, a szkodniki szybko znikną. Oprysk stosuj raz na tydzień.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy środek na mszyce z czosnku. Zmiel i zmieszaj z wodą

Jeśli potrzebujemy szybkiej interwencji, warto wykonać oprysk z czosnku. Wystarczy 250 g zmielonych główek zalać 10 litrami wody. Całość mieszamy i odstawiamy na około 15 minut, a po upływie tego czasu odcedzamy mieszankę, rozcieńczamy z wodą w proporcji 1:1 i pryskamy rośliny.

Więcej o: