Jak pozbyć się pluskiew? Wsyp garść do butelki i postaw. To prawdziwy pogromca szkodników

Jak pozbyć się pluskiew? Ich pojawienie się w domu u każdego wywołuje przerażenie. Szkodniki zagnieżdżają się w materacach, meblach i pościeli. Zanim sięgniesz po pomoc specjalisty, wypróbuj pewien domowy trik. Działa jak najlepsza pułapka na owady.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Ugryzienie pluskwy łatwo pomylić z pogryzieniem przez komara, dlatego wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawy, że szkodniki pojawiły się w ich domu. Miejsce po ugryzieniu nie tylko będzie mocno swędzieć, lecz mogą się na nim pojawić także ślady krwi. Gdy zauważysz owady w mieszkaniu, nie czekaj i działaj od razu. W innym przypadku szybko się rozprzestrzenią i trudno będzie ci się ich pozbyć.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Jak pozbyć się pluskiew? Zrób domową pułapkę

Na profilu użytkownika @jaroslaw_ryms na TikToku pojawił się trik na pozbycie się pluskiew. Chodzi o stworzenie domowej pułapki, która przyciągnie szkodniki w jedno miejsce i je tam zatrzyma. Będziesz potrzebować pojemnika i czterech lepów. Możesz wykorzystać taśmę dwustronną i klejący się kawałek kartonu. Przyklej lepy w taki sposób, żeby wszystkie się ze sobą łączyły. Na pojemniku postaw przeciętą butelkę, do której trzeba wsypać garść suchego lodu. Wytwarza on dwutlenek węgla, który przyciąga pluskwy. Zwabione szkodniki przykleją się do lepów.

Pluskwy w domu. W ten sposób się ich pozbędziesz

Gdy uda ci się złapać pluskwy w pułapkę, czas na gruntowne sprzątanie mieszkania. Upierz pościel i piżamę na dwugodzinnym programie w temperaturze 50 st. C. Płynu albo proszku do prania możesz dać więcej niż zwykle, dzięki czemu pozbędziesz się pluskiew. Materac dokładnie odkurz, wyczyść parownicą i zostaw do wyschnięcia. Możesz też użyć żelazka. Wysoka temperatura szybko zlikwiduje owady. Dokładnie wyczyść meble oraz ramę łóżka. Możesz wymieszać wodę z sodą w stosunku 2:1, spryskać i przetrzeć wszystkie elementy. Pamiętaj jednak, że jeśli domowe sposoby nie działają, należy zasięgnąć porady i pomocy specjalistów zaznajomionych z problemem.

Więcej o: