Małżeństwo Ziętek rozpadło się wiele lat temu. Aktorka nie chce jednak rozwodu. Zdradziła powód

Ewa Ziętek wychodziła za mąż dwa razy. Chociaż obydwa związki zakończyły się niepowodzeniem, tylko z pierwszym mężem wzięła rozwód. Jej drugie małżeństwo formalnie cały czas istnieje, a aktorka wcale nie planuje tego zmieniać. Dlaczego?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Tuż po zdaniu matury Ewa Ziętek wyjechała do Warszawy, żeby rozpocząć studia na PWST. Jej kariera potoczyła się błyskawicznie. 18-letnia aktorka dostała rolę w "Weselu" Andrzeja Wajdy, a po udanym debiucie przyszły kolejne propozycje. Największą popularność przyniosła jej rola Marty Gabriel w serialu "Złotopolscy". Od 2012 roku możemy oglądać ją w "Barwach szczęścia".

Zobacz wideo Klaudia Halejcio wspomina serial "Złotopolscy" i mówi o córce, którą w sobie widzi, gdy ogląda stare odcinki

Ewa Ziętek. Dla pierwszego męża wyjechała z Polski

Gdy Ziętek była na studiach, poznała swojego pierwszego męża. Szybko zaczęli planować wspólną przyszłość, a owocem ich miłości jest córka Agata. Mężczyzna oczekiwał jednak od Ewy, że porzuci ona karierę aktorską. Sam dostał propozycję pracy w Niemczech. Gwiazda zdecydowała się wyjechać razem z nim. Mieszkali w Berlinie 8 lat. W tym czasie on dużo pracował, a ona marzyła o powrocie do grania w teatrze. Ich małżeństwo nie przetrwało, a aktorka wróciła do Polski. - Trudno jest utrzymać rodzinę, małżeństwo, gdy ma się dwadzieścia parę lat i jest się zaangażowanym w pracę. Mnie się nie udało. Żałuję tego - wyznała w rozmowie z "Faktem". Dodała, że dziś kariera nie byłaby już na pierwszym miejscu w jej życiu.

Rozstali się, ale nie mają rozwodu. Chodzi o religię

Córka Ewy zamieszkała w Berlinie. Podczas jednej z wizyt w Niemczech Ziętek poznała Rainera Jacoba, z którym wzięła ślub w 2000 roku. Ten związek również nie przetrwał, jednak aktorka nie zdecydowała się na rozwód. Formalnie wciąż jest żoną Jacoba, który po rozstaniu z gwiazdą wrócił do Berlina. Okazuje się, brak rozwodu jest związany z wiarą artystki. - Mam ślub kościelny, przysięgałam wierność Rainerowi. Rozstaliśmy się, ale formalnie nadal jesteśmy małżeństwem. Doskwiera mi samotność, jak każdemu, kto jest bez pary. Jednak wolę być sama i móc korzystać z sakramentów - mówiła cytowana przez gwiazdy.wp.pl.

Więcej o: