Są razem od 22 lat. Przez alkohol prawie się rozstali. "Zapytał, czy może wrócić do domu"

Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk są razem od 22 lat. W ich związku nie zawsze było kolorowo, ale wspólnie decydowali się stawiać czoła przeszkodom. 5 lat temu wzięli ślub w Las Vegas.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Katarzyna Nosowska została wokalistką zespołu "Hey" w 1992 roku. Razem wylansowali takie przeboje jak "Moja i twoja nadzieja" czy "Teksański". W 2001 roku do zespołu dołączył gitarzysta Paweł Krawczyk. Wspólna praca zbliżyła do siebie Kasię i Pawła, którzy są razem do dziś. W pewnym momencie musieli jednak zmierzyć się z chorobą Krawczyka, przez którą ich relacja zawisła na włosku.

Zobacz wideo Katarzyna Nosowska pokazała się bez makijażu

Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk. Postawiła mu ultimatum

Po dołączeniu do zespołu "Hey" Paweł obracał się w gronie uzależnionych od alkoholu artystów. Przez to sam zaczął mieć problemy z piciem. Trafił na odwyk, a Katarzyna jako jego partnerka również sięgnęła po pomoc. Przyznała, że to właśnie dzięki rozmowom z psychologiem udało jej się zadbać o siebie i nie obwiniać się o chorobę ukochanego. - Trudno jest patrzeć, jak upada ktoś bliski. Jednak w przypadku uzależnienia rację bytu ma tylko i wyłącznie twarda miłość - wyznała cytowana przez "Vivę!". Nosowska nie chciała żyć z osobą uzależnioną, więc dała Krawczykowi wybór. Albo zacznie się leczyć i pracować nad sobą, albo to koniec ich związku. - Ja wiem jedynie, że nie chcę być z kimś, kto pije. Łączy nas wiele i kocham go, ale jeśli stwierdzi, że wybiera stary schemat, to ja mówię "żegnam" - mówiła.

Po leczeniu dała mu szansę. Dziś są małżeństwem

Gitarzysta na miesiąc trafił do ośrodka uzależnień. Po zakończeniu odwyku cały czas pracował nad sobą i przez rok uczęszczał na terapię. - Kiedy Paweł zapytał mnie, czy może wrócić do domu i on niczego nie oczekuje, to się zbiegło z momentem we mnie, że ja wiedziałam, że jestem ciekawa, kim on teraz jest - powiedziała Nosowska w jednym z wywiadów.

 

Dziś ich relacja jest stabilna i dojrzała. Trudności, które napotkali po drodze, piosenkarka postrzega jako lekcje, które oboje odrobili. Dzięki temu ich związek jest głębszy i spokojniejszy, a oni mogli lepiej się poznać. W 2018 roku para zdecydowała się wziąć ślub.  - Jesteśmy szczęśliwi. Jesteśmy żywym dowodem na to, że naprawdę można. Dla mnie to jest zupełnie inny związek teraz - przyznała Kasia.

Jeśli borykasz się z uzależnieniem lub chcesz dowiedzieć się, jak możesz pomóc osobie bliskiej, możesz skontaktować się ze specjalistami, którzy dyżurują pod tymi numerami:

Ogólnopolski Telefon Zaufania uzależnienia (codziennie w godzinach 16-21): 800-199-990

Telefon Zaufania uzależnienia behawioralne (codziennie w godzinach 17-22): 800-889-880

Pomarańczowa linia dla rodziców dzieci pijących alkohol (od poniedziałku do piątku w godzinach 14-20): 801-140-068

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia (całą dobę): 800-120-002

Więcej informacji znajdziesz na stronach Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Więcej o: