Pamiętacie Marię z "Och, Karol"? Danuta Kowalska nagle zniknęła z ekranów. "Musiałam zacząć zarabiać"

Danuta Kowalska skończyła w tym roku 68 lat. Na szklanym ekranie zadebiutowała 49 lat temu. W tamtym czasie uchodziła za jedną z najpiękniejszych i najbardziej utalentowanych polskich aktorek. Jak dziś wygląda i czy nadal gra w serialach?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Danuta Kowalska zadebiutowała w 1974 roku w serialu "S.O.S.". Miała wtedy zaledwie 19 lat i studiowała na PWST w Warszawie. Młoda aktorka szybko zaczęła grać w teatrach, a reżyserzy angażowali ją do kolejnych produkcji. Zagrała m.in. w "Lalce", "Na kłopoty Bednarski" czy "07 zgłoś się", który można wciąż oglądać na vod.tvp.pl. Ogromną popularność przyniosła jej rola żony głównego bohatera w "Och, Karol".

Zobacz wideo Największe metamorfozy gwiazd. Niektóre celebrytki zmieniły się nie do poznania

Danuta Kowalska. Słynna Maria Górska z "Och, Karol"

W 1978 roku miał premierę film "Wielki podryw", w którym Kowalska zagrała rozbierane sceny. Od tego momentu twórcy lubili obsadzać ją w rolach, w których trzeba zrzucić ubrania. Danuta miała tego dość, dlatego w 1992 roku zdecydowała się porzucić aktorstwo. Ta decyzja była też spowodowana kwestiami finansowymi. - Pracowałam bez przerwy, a nie byłam w stanie utrzymać siebie, syna i schorowanej mamy. Miałam małe dziecko, rachunki do opłacenia. Musiałam zacząć zarabiać! - wyznała cytowana przez pomponik.pl.

Zamieniła aktorstwo na marketing. Potem znów zaczęła grać

Po zakończeniu kariery aktorskiej gwiazda zaczęła pracę w marketingu. Zajęła się reklamą oraz public relation PR. Na koncie ma wiele sukcesów w tej dziedzinie, była np. dyrektorką marketingu w The Coca-Cola Company w Warszawie oraz dyrektorką marketingu i komunikacji w Klubie Piłkarskim Legia Warszawa. W 2008 roku Kowalska założyła własną firmę CSR Strategies.

 

W 2009 roku powróciła do aktorstwa i wystąpiła w filmie "Mniejsze zło". - Mam nadzieję, że pojawią się jakieś propozycje, bo chyba, mimo wszechobecnego kultu młodości, kobiety dojrzałe są mile widziane na małym i dużym ekranie - mówiła. Tak się jednak nie stało i od tamtej pory mogliśmy ją zobaczyć tylko w kilku produkcjach, takich jak "Barwy szczęścia", "Klan" czy "Na dobre i na złe". Danuta jest za to aktywna na Instagramie, gdzie regularnie dzieli się z fanami zdjęciami z planów i urywkami z życia prywatnego.

Więcej o: