Wrzuć do torebki lakier do włosów. Po co? Wcale nie do poprawy fryzury

W torebkach kobiet znajdziemy rozmaite rzeczy, w tym nierzadko również lakier do włosów. Ten produkt wiele pań ma pod ręką nie tylko ze względu na fryzurę. Okazuje się, że może on okazać się bardzo pomocny w kryzysowej sytuacji.

Kobieca torebka to zbiór różnego rodzaju rzeczy, które mogłyby zadziwić niejednego mężczyznę, niejednokrotnie kryjąc w sobie wiele tajemnic. Często, jest ona również nieodzowną częścią damskiej garderoby, bez której wyjście z domu nie byłoby możliwe. Można schować w niej wszystkie potrzebne dokumenty, niezbędne akcesoria oraz przydatne na wszelkie sytuacje przedmioty. Podobnie jest z lakierem do włosów, który może znaczyć o wiele więcej niż utrwalenie fryzury.

Zobacz wideo Masz dość naelektryzowanych ciuchów? Użyj lakieru do włosów lub... metalowego wieszaka na ubrania!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lakier do włosów w torebce. Prosty przedmiot, który nosisz ze sobą, a który może cię uratować

Jeśli chodzi o samoobronę, lakier do włosów może być potężną bronią, gdy nie mamy pod ręką innych akcesoriów. Podobnie jak gaz pieprzowy, może powodować pieczenie i podrażnienie oczu i skóry. Stosowany w dużych ilościach może również tymczasowo oślepić atakującego. Aby użyć lakieru do włosów jako broni, po prostu wyceluj pojemnik w twarz napastnika i obficie spryskaj. Jeśli zdołasz utrzymać spray w oczach napastnika wystarczająco długo, zyskasz czas potrzebny na ucieczkę. Oczywiście lakier do włosów nie jest idealną bronią do samoobrony. Celowanie może być trudne i zadziała tylko wtedy, gdy masz pełny i pod ciśnieniem kanister. Dodatkowo działa on tylko z bliskiej odległości. Mając to na uwadze, lakier do włosów może w mgnieniu oka okazać się pomocnym narzędziem samoobrony. Jeśli więc znajdziesz się w niebezpiecznej sytuacji, nie wahaj się sięgnąć po niego.

Torebka z bronią do samoobrony. Dlaczego warto mieć pod ręką kieszonkowy system alarmowy?

Chociaż przemoc wobec kobiet ma wiele aspektów, jedną z kluczowych kwestii jest edukacja i uzbrajanie kobiet w broń do samoobrony, aby mogły się bronić w przypadku pojawienia się możliwości użycia przemocy. Niektóre z nich można zawsze mieć zawsze przy sobie. Mowa o brelokach alarmowych, czyli tzw. kieszonkowym systemie alarmowym. Niektóre są wyposażone w przyciski do naciśnięcia, inne wymagają pociągnięcia, ale łączy je wspólna cecha: wszystkie są naprawdę głośne. Warto wiedzieć, że nie mogą one wyrządzić krzywdy, a jedynie emitują (głośny) sygnał ostrzegawczy, aby odeprzeć napastnika lub przyciągnąć uwagę ludzi.

Więcej o: