Kończy ci się pasta do zębów? Nie wyrzucaj tubki. Resztkami rozprawisz się z domowymi kłopotami

Zastosowanie pasty do zębów jest dla każdego oczywiste. Nie każdy jednak wie, że niepozorna tubka może rozwiązać wiele domowych problemów. Sprawdź, w czym pomoże pasta do zębów i co należy zrobić, by nadać niektórym rzeczom drugie życie. Okazuje się, że to banalnie łatwe.

Kończy ci się pasta do zębów, nie da się jej już wycisnąć i masz zamiar wyrzucić tubkę do śmieci? Lepiej zaczekaj. Okazuje się, że resztkę produktu możesz jeszcze wykorzystać w domu. Wszystko ze względu na jej właściwości czyszczące i wybielające. Co można jeszcze zrobić z pastą do zębów? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dagmara ma sposób na o swój piękny uśmiech. Myje zęby osiem razy dziennie

Inne zastosowania pasty do zębów. Do czego możesz ją wykorzystać?

Oprócz mycia zębów popularna pasta ze sklepu może też pomóc rozwiązać wiele domowych problemów. Okazuje się, że produkt ma uniwersalne zastosowanie. Wszystko zależy od tego, na które triki zechcesz się zdecydować. To świetna metoda, która pozwoli nadać nowe życie temu, czego miałaś zamiar już się pozbyć.

  1. Czyszczenie baterii łazienkowych. Potrzyj powierzchnię pastą do zębów, a brudny, brzydki nalot szybko zniknie. Na koniec opłucz przedmiot wodą.
  2. Wybielanie butów. Czasem zdarza się, że gumowe elementy na butach, które wcześniej były białe, stają się nieestetycznie żółte. Możesz rozwiązać problem, nacierając buty pastą do zębów. Odczekaj kilka minut i przetrzyj je gąbką zwilżoną wodą, a będą wyraźnie bielsze.
  3. Odtłuszczanie garnków. Natrzyj powierzchnię pastą do zębów i odczekaj kilka minut. Opłucz naczynie wodą. Metoda sprawdzi się także do usunięcia brzydkich zapachów i niewielkich śladów rdzy.

Pasta do zębów na paznokcie. Szybko pozbędzie się resztek lakieru

Okazuje się, że pasta do zębów może też pomóc w usunięciu resztek lakieru z paznokci, jeśli akurat nie masz w domu zmywacza. Nałóż produkt na paznokcie, dokładnie rozsmaruj i wyszoruj delikatną szczoteczką. Sprawdzi się na przykład szczoteczka ryżowa. Później wypłucz dłonie w wodzie i je wysusz. Płytka paznokcia będzie rozjaśniona, a na dodatek resztki lakieru znikną.

Więcej o: