Kiedy przesadzać truskawki? Najlepszy termin kończy się lada moment! Nie przegap, bo się zmarnują

Lato powoli dobiega końca, dlatego nastaje ostatni moment na przygotowanie działki i upraw do jesieni oraz zimy. W tym czasie warto zadbać o sadzonki ulubionych roślin, a przede wszystkim owoców. Kiedy przesadzać truskawki, by zdążyć przed mrozami? Najlepszy moment niedługo się skończy.

Sadzenie i przesadzanie truskawek nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Trzeba jedynie pamiętać o kilku zasadach oraz się ich trzymać, a krzaczki pięknie się przyjmą i w sezonie będą obficie owocować. Jedną z najważniejszych rzeczy jest odpowiedni termin na tego typu działania w ogrodzie. Warto się jednak pospieszyć, bo niedługo dobiegnie końca.

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy przesadzać truskawki? To też ostatni termin na sadzenie truskawek do gruntu

Jeśli jeszcze w tym roku chcesz zmienić położenie sadzonek z truskawkami w swoim ogrodzie albo wzbogacić o nie uprawy, masz na to szansę. Lepiej się jednak pośpiesz, bo to krótki termin, którego przekroczenie może grozić tym, że truskawki nie zdążą się przyjąć przed nadejściem niskich temperatur. Kiedy przesadzać truskawki lub sadzić je na działce? Ostatni dzwonek na takie działania przypada wczesną jesienią, czyli do pierwszej połowy września. Jeśli dni i noce nadal są ciepłe, można pokusić się o termin do końca miesiąca. Warto pamiętać, że sadzenie oraz przesadzanie musi odbyć się na tyle wcześnie, by roślina zdążyła się ukorzenić przed mrozami.

Jak chronić sadzonki truskawek po przesadzeniu? Zastosuj sprytny trik

Nawet jeśli truskawki dobrze się ukorzenią po przesadzaniu, warto ochronić je przed mrozami. Wiele odmian jest odpornych na niskie temperatury, lecz dobrze zapewnić im lepsze warunki, by bez problemu przetrwały jesienno–zimowy czas. W tym celu zadbaj o bezpieczną okrywę, która ochroni sadzonki. Możesz zrobić to za pomocą słomy lub specjalnej agrowłókniny. Dobrze jest także wstrzymać się wtedy z nawożeniem, lecz warto zadbać o stale wilgotną ziemię. Dzięki temu truskawki lepiej sobie poradzą w trudnych warunkach nawet po przesadzeniu.

Więcej o: