Gdzie wyrzucać ręcznik papierowy? To może być podchwytliwe. Jest jeden wyjątek

Segregacja śmieci nie zawsze jest tak łatwa i oczywista jak mogłoby się wydawać. Wiele przedmiotów codziennego użytku przysparza wielu problemów, gdy przychodzi do ich zutylizowania. Wątpliwości wzbudza przede wszystkim ręcznik papierowy. Gdzie powinniśmy go wyrzucać?

Jeśli chcemy uniknąć kary za brak segregacji śmieci, warto dowiedzieć się, gdzie powinny trafiać poszczególne zużyte produkty. Problematyczny zwykle jest popularny ręcznik papierowy, z którego często korzystamy podczas sprzątania. Gdzie powinniśmy go wyrzucić, jeśli jest zużyty? Odpowiedź nie zawsze jest tak oczywista, jak mogłaby się wydawać.

Zobacz wideo Nie segregujesz śmieci? Zapłacisz nawet 4 razy więcej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie wyrzucać ręcznik papierowy? Odpowiedź nie zawsze jest oczywista

Ręczniki papierowe powstają ze specjalnej masy, w której skład wchodzi celuloza, wstęga i włókna syntetyczne. Właśnie dlatego wiele osób może zastanawiać się, do jakiego kontenera tak naprawdę powinny trafiać jego zużyte kawałki. Do odpadów BIO, zmieszanych, a może do niebieskiego kosza na papier? Okazuje się, że to nie jest takie oczywiste. Jeśli ręcznik papierowy wykorzystamy jedynie do przetarcia kurzu i nie jest on mokry, wyjątkowo możemy umieścić go w niebieskim koszu na papier. Pod żadnym pozorem nie należy tego jednak robić, kiedy jest zmoczony lub miał kontakt z naszymi wydzielinami. Gdzie wówczas powinniśmy go umieścić?

Do jakiego pojemnika wyrzucić zużyty ręcznik papierowy? Najlepiej zawsze wyrzucaj go w jedno miejsce

Mokry ręcznik papierowy po przetarciu blatu lub patelni z tłuszczu nie powinien znaleźć się w koszu na papier. Jeśli masz więc wątpliwości czy przetarcie jakiejś powierzchni ręcznikiem kwalifikuje go do umieszczenia w niebieskim pojemniku, dla pewności zawsze możesz wrzucać go do jednego kontenera. A nie jest nim wcale pojemnik BIO, jak niektórzy błędnie uważają. Mokry, tłusty i zużyty ręcznik papierowy należy umieszczać zawsze w koszu na odpady zmieszane, czy to taki zmoczony detergentem, tłuszczem, czy wodą. Do zmieszanych może również trafić suchy ręcznik papierowy, który posłużył do przetarcia kurzy.

Więcej o: