Ten patent jest lepszy niż lampa owadobójcza do domu. Działa tak, że mucha nie siada

Lampa owadobójcza do domu to prawdziwe zbawienie, kiedy do naszego mieszkania wlatują muchy, komary i meszki. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na taki wydatek, dlatego z pomocą przychodzą domowe, ale równie skuteczne sposoby.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Latem każda z nas liczy na dobrą pogodę, jednak ma też ona swoje wady. Należy do nich obecność przeróżnych owadów, które irytują bzyczeniem, gryzą i lgną do jedzenia. Mimo zamontowania na oknie moskitiery i tak potrafią przedostać się do domu. Zamiast wydawać pieniądze na preparaty owadobójcze, w pierwszej kolejności możesz spróbować pozbyć się robaków samodzielnie.

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Lep na muchy własnej roboty. Działa lepiej niż lampa owadobójcza do domu

Warto posadzić w domu rośliny, których muchy nie cierpią. Ich zapach działa na owady odstraszająco i sprawia, że trzymają się od tego miejsca z daleka. Jest to m.in. papryka, czosnek, bergamotka, mięta, lawenda, pelargonia oraz paprotka. Możesz też przygotować domowy lep na muchy i postawić go w pobliżu okien oraz balkonu. Wystarczy wymieszać odrobinę mąki kukurydzianej z trzema łyżkami miodu. Tak powstałą mieszankę przełóż na kilka małych talerzyków i porozstawiaj w różnych miejscach. Słodki zapach i smak przyciągnie robaki, ale dzięki lepkości miodu nie będą w stanie wydostać się z takiej pułapki.

Domowa pułapka na muchy. Wystarczą dwie rzeczy

Owady do naszego domu wabi zapach śmieci, resztek jedzenia, przejrzałych owoców, a także pot człowieka. Jeśli martwisz się, że w trakcie posiłku muchy będą fruwać wokół stołu, próbować siadać na jedzeniu i wpadać do szklanek z sokiem, sięgnij po ocet jabłkowy. Wylej na spodeczek albo pokrywkę trochę octu, przykryj folią aluminiową i zrób w niej kilka dziur widelcem. Postaw na stole i ciesz się spokojem od robaków. Intensywny zapach octu zadziała jak naturalny odstraszacz.

Więcej o: