Po ten odcień blondu sięgają panie po 50-tce. Poproś fryzjera o tę koloryzację, a odejmiesz sobie kilka lat

O tym, że blond odmładza mówi się od bardzo dawna. Nic więc dziwnego w tym, że kobiety w dojrzałym wieku decydują się na fryzurę właśnie w tej kolorystyce. W obecnych trendach króluje odcień blondu, który pokochały panie po 50-tce. Szykowny i stylowy, a zarazem bardzo unwiersalny. Będzie pasował do każdego typu urody.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Blond włosy rozświetlają twarz i wizualnie ją odmładzają. Jednak, aby efekt fryzury w odcieniach blondu był spektakularny, należy zwrócić uwagę na dobranie odpowiedniej temperatury barwnej. Zarówno ciepłe, jak i zimne odcienie blondu mają swoje wady i zalety w zależności od typu urody. Nie oznacza to jednak, że powinnać zrezygnować z tej kolorystyki - wręcz przeciwnie. Właściwie dobrany blond sprawi, że każda z nas będzie wyglądała rewelacyjnie.

Zobacz wideo

Beżowy blond dla kobiet w dojrzałym wieku. Ta fryzura rozświetli i odmłodzi twoją twarz

 

Jeśli chcesz odjąć sobie kilka lat za pomocą fryzury, możesz postawić na złoty blond lub ten w beżowych tonach. Ciepłe odcienie doskonale rozświetlają twarz. Jeśli jednak masz wyostrzone rysy twarzy możesz postawić też na chłodniejsze tony, które nadal są bardzo popularne - na przykład platynowy blond czy perłowy blond. 

Jaki odcień blondu na jesień 2023? Uniwersalny ton odpowiedni dla każdego typu urody

 

W tym sezonie bardzo modny będzie (popularny już od dawna) miodowy blond. Ten odcień będzie odpowiedni dla każdego typu urody i dla włosów o każdej długości. Jest to kolorystyka utrzymana w nieco ciepłych, przyjemnych odcieniach. Bardzo dobrze wygląda również w połączeniu z lekkimi, brązowo-cynamonowymi tonami. 

Jaka długość włosów do blond włosów? Te fryzury odejmą ci lat

 

Blond koloryzacja będzie odpowiednia dla każdej długości włosów. Kobiety w dojrzałym wieku często decydują się na modne fryzury w stylu boba - zarówno tego tradycyjnego, jak i nieco dłuższego, sięgającego do obojczyków. Dlatego też bardzo popularne w ostatnim czasie jest cięcie sięgające do brody w blond kolorystyce. Taka kombinacja sprawia, że twarz staje się optycznie wysmuklona i wygląda młodziej.

Więcej o: