Chcesz się pozbyć oponki i boczków? Zapomnij o ćwiczeniach! Ważna jest ta jedna rzecz

Chcąc pozbyć się oponki i boczków, często natrafiamy na różne metody, które obiecują nam szybką zmianę sylwetki. Warto jednak zachować wobec nich dystans. Wiele z nich może negatywnie wpłynąć na nasz organizm. Poza tym efekty w takich przypadkach zazwyczaj nie są długotrwałe. Jak więc schudnąć w zdrowym tempie? Podpowiadamy.

Coraz częściej mówi się o tym, że kluczową kwestią w czasie odchudzania jest deficyt kaloryczny. Jeśli zapominamy o tym elemencie, nasze wszelkie wysiłki mogą być nieskuteczne. W zależności od kilku czynników, takich jak wzrost, waga, wiek, zdrowie, styl życia, nasze zapotrzebowanie na energię może się różnić. Jak więc możemy je obliczyć, gdy chcemy zrzucić nadmiarowy kilogramy?

Zobacz wideo Chodakowska o przyczynach otyłości wśród dzieci:

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?

Obecnie w sieci możemy znaleźć wiele kalkulatorów, które są bardzo pomocne. Zazwyczaj po odpowiedzi na kilka prostych pytań (np. o wzrost, wiek i obecną wagę), otrzymujemy informację, ile kalorii w ciągu dnia powinniśmy dostarczać organizmowi, by schudnąć.

Ekspertka: Wiele osób przekracza zapotrzebowanie zupełnie nieświadome

Jakiś czas temu na temat w rozmowie z naszym serwisem wypowiedziała się trenerka i ekspertka od żywienia Natalia Kruczyńska. - To nie pieczywo ani ziemniaki tuczą, tylko nadwyżka kaloryczna w naszej diecie - wyjaśnia Natalia Kruczyńska. Jak podkreśliła ekspertka, wiele osób przekracza zapotrzebowanie zupełnie nieświadome. Dlatego też, jeśli zależy nam na utracie kilogramów, powinniśmy zacząć liczyć kalorie. 

Zadbaj o ten istotny element

Aby skutecznie schudnąć i utrzymać efekty zadbajmy także o to, by aktywność fizyczna była stałym elementem naszej codzienności. Nie musimy jednak od razu decydować się na trudne ćwiczenia. Możemy zacząć od regularnych spacerów, czy jazdy na rowerze. Na tego typu aktywności warto poświęcić przynajmniej pół godziny dziennie. 

Więcej o: