Dermatolog ostrzega przed jedną rzeczą podczas kąpieli. To "worek bakterii"

Wiele z nas korzysta podczas kąpieli z gąbki. Okazuje się, że może mieć to niebezpieczny wpływ na nasze zdrowie. Dr Charles Puza wyjaśnia, dlaczego powinniśmy unikać wszelkich gąbek, czy myjek.

Gąbka ułatwia kąpiel i zmniejsza zużycie żelu pod prysznic, ale niewiele osób wie, że używanie jej może źle się dla nas skończyć. Dlaczego? Powód z pewnością zaskoczy niejedną osobę.

Zobacz wideo Co denerwuje Don Kasjo? "Nie lubię się wycierać po kąpieli"

Czy mycie się gąbką może być szkodliwe dla zdrowia? Dermatolog wyjaśnia, dlaczego lepiej unikać gąbek i myjek 

Amerykański dermatolog Charles Puza prowadzi na TikToku kanał, na którym dzieli się zagadnieniami dotyczącymi zdrowia i pielęgnacji skóry, a także obala popularne mity. Na jednym z filmów odniósł się do mycia ciała gąbką. Jego zdaniem takie przyzwyczajenie może być szkodliwe dla zdrowia.

Zdaniem doktora Charlesa Puza mycie gąbką jest wręcz niehigieniczne. Jak przekonuje na nagraniu, mokra gąbka to "worek bakterii". Kiedy leży w pobliżu prysznica, czy wanny jest świetnym miejscem do namnażania się drobnoustrojów. Mycie się nią nie tylko może podrażnić skórę, ale także doprowadzić do infekcji, kiedy na przykład mamy na ciele otwartą ranę. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Film wywołał burzę w komentarzach. "Ludzie mówili mi, że jestem dziwny tylko dlatego, że używam rąk"

Nagranie opublikowane przez lekarza wzbudziło wiele komentarzy internautek i internatów. Duża część z komentujących była zaskoczona, ponieważ nigdy nie wpadłaby na to, że mycie się gąbką może być szkodliwe. Lekarz rekomenduje również, aby nie stosować również ręczników do twarzy.

Czekaj. Przez lata ludzie mówili mi, że jestem dziwny tylko dlatego, że używam rąk. A teraz mówisz mi, że mam rację?
Dlatego codziennie trzeba wymieniać gąbki, a ręczniki przepierać w gorącej wodzie.
Podczas mycia używam tylko rąk. To najbezpieczniejsze.
Więcej o: