Kilka centymetrów dla piwonii robi różnicę. Zwróć uwagę przy przesadzaniu, bo się nie przyjmą

Piwonie to jedne z najpopularniejszych kwiatów ogrodowych. Kwitną od wiosny, aż to lata i mogą rosnąć w jednym miejscu przez kilka lat. Podpowiadamy, jak pielęgnować i kiedy przesadzać piwonie, aby rosły zdrowo i bujnie kwitły.

Piwonie to rośliny należące do rodziny bylin. Istnieje około 35 gatunków tych kwiatów, które uchodzą za dość delikatne i wrażliwe w uprawie. Sprawdź, jak dbać i kiedy przesadzać piwonie, aby przez długi czas zdobiły ogród.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Jak pielęgnować piwonie? Zadbaj o odpowiednie stanowisko, a będziesz cieszyć się okazałymi kwiatami

Charakteryzują się dużymi i okazałymi kwiatami, które mogą osiągać nawet 20 centymetrów średnicy. Występują w wielu kolorach, a najpopularniejsze z nich to fiolet, czerwień i biel. Najlepiej czują się na stanowiskach słonecznych i osłoniętych od wiatru. W cieniu mogą słabiej kwitnąć i zacząć marnieć. Najlepszym podłożem będzie gleba żyzna, próchnicza i wilgotna o obojętnym odczynie. Jeśli zapewnimy im odpowiednie warunki, piwonie są roślinami długowiecznymi i w jednym miejscu mogą rosnąć przez wiele lat.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl  

Kiedy przesadzać piwonie? Najlepszy termin jest właśnie teraz

Zastanawiasz się, kiedy przesadzać piwonie, aby im nie zaszkodzić? Otóż najlepszy termin przypada właśnie teraz. Tę roślinę przesadzamy na koniec sierpnia lub do pierwszej połowy września. Jeśli zrobimy to zbyt późno, piwonia nie zdąży się ukorzenić przed przymrozkami i zwyczajnie zmarznie. Najlepszym terminem jest okres na około 5 do 6 tygodni przed minusowymi temperaturami. Pamiętajmy, aby podczas przesadzania zachować zasadę kilku centymetrów, czyli upewnić się, że pąki piwonii znajdują się kilka centymetrów pod ziemią, bo w innym wypadku może się ona nie przyjąć.

Więcej o: