Wypróbuj pranie kanapy "metodą na garnek". Usuniesz paskudne plamy co do jednej

Sofy materiałowe wyglądają świetnie i mogą być szczególnie przytulne. Mogą być również poważnym koszmarem, jeśli chodzi o sprzątanie. Na szczęście istnieją bezkonkurencyjne domowe sposoby na jej dogłębne czyszczenie. Jeden z nich zrobił furorę w sieci.

Jest wiele obszarów w naszych domach, które regularnie sprzątamy na przykład pościel, toalety i blaty kuchenne, ale inne części często są zaniedbywane. Jeśli kanapa jest jedną z nich, prawdopodobnie dlatego, że nie masz pojęcia, od czego zacząć, jeśli chodzi o czyszczenie nieporęcznego mebla. Mimo to regularne i dokładne sprzątanie kanapy jest konieczne, aby zmniejszyć ilość brudu, sierści zwierząt domowych i zarazków w pomieszczeniu.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie kanapy domowym sposobem. Poznaj trik, który podbił internet

Chociaż czyszczenie kanapy może wydawać się niełatwym zadaniem, dzięki odpowiednim narzędziom i odrobinie cierpliwości będziesz w stanie przywrócić jej dawną świetność. Jeden z nich już od kilku miesięcy triumfuje w sieci i zaskakuje coraz to szersze grono osób swoją skutecznością. Metodę z pokrywką od garnka postanowiła przetestować również pewna Brytyjka, działająca na platformie TikTok, którą znajdziemy pod nazwą @ajvaughan.

  1. Zalej tabletkę do zmywarki wrzątkiem i pozostaw do rozpuszczenia. Możesz również przyśpieszyć ten proces, rozgniatając kapsułkę widelcem.
  2. Poczekaj, aż mieszanka ostygnie i zamocz w niej ściereczkę, a następnie wyciśnij z nadmiaru wody.
  3. Następnie owiń nią pokrywkę.
  4. Teraz zdecydowanymi ruchami pocieraj materiał kanapy za pomocą pokrywki.
  5. Co jakiś czas ponownie mocz w roztworze wody z tabletką do zmywarki.
  6. Uważaj, by zbytnio jej nie zmoczyć. Po wypraniu pozostaw do wyschnięcia.

Jak wyczyścić kanapę z nieprzyjemnych zapachów? Mebel znowu będzie zachwycał wyglądem

Jedną z przyczyn nieprzyjemnego zapachu może być posiadanie w domu psa lub kota. Chociaż możesz zamaskować zapach za pomocą dezodorantu do tapicerki, jest to tylko tymczasowe rozwiązanie i możesz wrócić do miejsca, w którym zacząłeś zaledwie kilka godzin później. Zamiast tego warto wypróbować łatwy do przygotowania naturalny środek do czyszczenia tkanin, który na dobre usunie brzydkie zapachy. Jedyne czego potrzebujesz to sody oczyszczonej.

  1. Usuń okruchy z powierzchni sofy, a następnie posyp sofę sodą oczyszczoną i pozostaw na co najmniej 20 minut.
  2. Po upływie tego czasu odkurz sofę za pomocą nasadki ze szczotką.
  3. Opcjonalnie, aby usunąć uporczywe plamy, wymieszaj sodę oczyszczoną z suchym środkiem do czyszczenia dywanów i pozostaw na kolejne 20 minut.
Więcej o: