Stawiasz storczyka w tym miejscu? Nic dziwnego, że nie kwitnie

Hodując storczyki, często możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, że jedno niedopatrzenie zniszczy ich obfite kwitnienie. O czym warto pamiętać, jeśli chcemy, żeby doskonale się rozwijały i zdobiły wnętrza bujnymi kwiatami? Wystarczy przestawić roślinę w jedno miejsce.

Możemy dbać o storczyki najlepiej, jak się da, ale jeśli popełnimy ten jeden popularny błąd, nasze starania na nic się zdadzą. Wszystko dlatego, że są to niezwykle kapryśne rośliny i takie niedopatrzenie sprawi, że przestaną obficie kwitnąć. Sprawdź, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by storczyki zachwycały wyglądem.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pozornie storczyki mogą lubić to miejsce. W praktyce jednak od razu przestaną kwitnąć

Storczyki pozornie uwielbiają stanowiska z doskonałym dostępem do światła, gdzie najlepiej mogą się rozwijać. Popularnym błędem jest jednak stawianie ich na parapetach ustawionych od południowej strony. Tam słońce jest niezwykle mocne, przez co storczyki, zamiast doskonale się rozwijać, marnieją i nie kwitną. Lepiej wtedy od razu przestaw je w inne miejsce, a błyskawicznie odżyją. Zwróć też uwagę na to, by kwiaty były odsunięte od szyb. Gdy liście będą dotykać okien, latem będą poparzone, a zimą zmarnieją. Uważaj też na przeciągi, które również negatywnie wpływają na rozwój storczyków.

Dodaj do doniczki popularną przyprawę. Storczyki szybko wypuszczą tuzin nowych kwiatów

Gdy storczyki stoją już na odpowiednich stanowiskach, lecz nadal nie wyglądają tak dobrze, jak byś chciała, zastosuj sprytny domowy sposób. Dzięki niemu dostarczysz roślinie niezbędnych składników odżywczych, które pozwolą jej na bujny rozrost i kwitnienie. Co należy zrobić? Sięgnij po popularną przyprawę, którą jest suszony czosnek. Wystarczy raz w miesiącu regularnie dosypywać go do doniczki, a szybko przekonasz się, że był to strzał w dziesiątkę. Storczyki odwdzięczą ci się wtedy bujnym kwitnieniem, którego każdy ci pozazdrości.

Więcej o: