"Ziemniaczane" buty - kontrowersyjny trend czy modowy hit? Zobacz jak kultowe obuwie noszą Socha i Mrozowska

"Ziemniaczane buty" to kontrowersyjny trend, który zdobywa coraz większą popularność dzięki swojej wygodzie i oryginalnemu wyglądowi. Gwiazdy jak Małgorzata Socha i Monika Mrozińska udowadniają, że można stworzyć z nimi stylizacje, które przyciągają uwagę.

Chyba dla żadnej z nas nie jest niczym odkrywczym fakt, że w modzie często zdarzają się momenty, gdy pojawia się nowe trendy, które wywołują mieszanie uczucia. Tak właśnie jest w przypadku „ziemniaczanych butów", które błyskawicznie stały się przedmiotem gorących dyskusji w świecie mody. To wszystko ze względu na ich nietypowy wygląd, który potrafi zarówno przyciągnąć, jak i całkowicie odepchnąć. 

Pomimo licznych kontrowersji odnośnie tego nietypowego obuwia, zdobywa ono coraz większą popularność. Doskonałym dowodem na to są stylizacje gwiazd takich jak m.in. Małgorzata Socha i Monika Mrozińska — obydwie aktorki nie wahały się przyłączyć do tego kontrowersyjnego trendu. Jak wystylizowały te unikatowe buty? 

Jak dokładnie wyglądają "ziemniaczane buty"? Być może masz już je w swojej garderobie 

"Ziemniaczane buty" to żargonowa nazwa dla chodaków, a konkretnie modelu Birkenstock Boston. Co sprawia, że te buty budzą tyle emocji? Po pierwsze, mają okrągły nosek i zamszową fakturę, co sprawia, że przypominają... skórkę ziemniaka. Po drugie, występują w bazowych kolorach, które dodatkowo nasuwają to skojarzenie. To połączenie sprawia, że są nietypowe i odważne, a to właśnie przyciąga uwagę.

 

Jednak, mimo że wydają się być nietypowe, "ziemniaczane buty" mają swoje zalety, które przeważają nad kontrowersyjnym wyglądem. Po pierwsze, są niezwykle wygodne. To buty, w których można spędzić cały dzień, nie martwiąc się o ból stóp. Po drugie, przyciągają wzrok — nie sposób przejść obok nich obojętnie. To element, który może urozmaicić i dodać charakteru każdej stylizacji.

Dlaczego warto postawić na ten model obuwia? Nie chodzi tylko o wyjątkowy wygląd 

Gwiazdy, które mimo kontrowersji postawiły na "ziemniaczane buty", to Małgorzata Socha i Monika Mrozińska. Obie aktorki odważnie zaakceptowały ten nietypowy trend i udowodniły, że można nosić te buty z dumą.

 

Ich stylizacje z "ziemniaczanymi klapkami" stały się inspiracją dla wielu osób, które teraz zastanawiają się nad tym, czy te buty również powinny znaleźć się w ich garderobie.

 

Jak można się spodziewać, trend ten będzie się rozwijać. Wkrótce do Małgorzaty Sochy i Moniki Mrozińskiej dołączą zapewne inne polskie gwiazdy, które również pokuszą się o o ten model butów.Jednak to nie tylko świat show-biznesu wpłynie na popularność tych chodaków. Wielu entuzjastów mody również zdecyduje się na to nietypowe obuwie, zwłaszcza mając na uwadze komfort noszenia i efektowny wygląd.

Więcej o: