To prawdopodobnie najbrudniejszy przedmiot w domu. Jak go doczyścić, by pozbyć się brudu i zarazków?

Pewnie zastanawiasz się, jaki przedmiot w domu może być uważany za najbrudniejszy i pełen zarazków. Niektórzy mogą być zaskoczeni, że wcale nie chodzi o toaletę, choć z tego przedmiotu także korzystamy każdego dnia. Sprawdź, jak go doczyścić domową mieszanką za grosze.

Zastanawiając się nad tym, jaki przedmiot w mieszkaniu gromadzi najwięcej bakterii i brudu, prawdopodobnie wskażemy na toaletę. Okazuje się jednak, że jest inna rzecz, która nie jest przez nas czyszczona wystarczającą dokładnie. Wszystko dlatego, że trudno dotrzeć do wszystkich jej zakamarków. Jak zrobić to w szybki sposób, by skutecznie usunąć brud i zarazki?

Zobacz wideo Justyna Steczkowska nie miała kiedyś telewizora. Oglądała Opole u sąsiadki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Prawdopodobnie używasz go codziennie. Znajduje się na nim mnóstwo bakterii i brudu

Okazuje się, że jednym z najbrudniejszych przedmiotów w naszych domach są piloty do sterowania różnymi urządzeniami takimi jak telewizor lub klimatyzacja. Wszystko dlatego, że nie myjemy ich wystarczająco skutecznie albo robimy to bardzo rzadko. Samo przetarcie ich z kurzu nie wystarcza, a sięganie po silne środki czyszczące może zniszczyć i odbarwić powierzchnię pilotów. Jak i czym należy je myć, żeby pozbyć się wszystkich bakterii, zarazków oraz brudu, a przy tym ich nie uszkodzić? Okazuje się, że istnieje sprytny domowy trik. Stosuj go raz w tygodniu, a każdego dnia na bieżąco przecieraj piloty wilgotną ściereczką. To powinno wystarczyć, by zalśniły prawdziwą czystością.

Jak dokładnie wyczyścić piloty? Zrób domową mieszankę

Podczas mycia pilotów nie możemy sięgnąć po silne środki czyszczące, które skutecznie usuną brud i zarazki, ponieważ mogą zniszczyć ich powierzchnię. Warto wybrać więc popularny domowy sposób, by przygotować niezawodny płyn, który zdezynfekuje i domyje piloty. W małej miseczce zmieszaj cztery łyżki ciepłej wody, kroplę płynu do mycia naczyń oraz łyżkę octu spirytusowego, który zadziała dezynfekująco. Wymieszaj składniki, zamocz w nich miękką ściereczkę i dokładnie umyj piloty. Do doczyszczenia zakamarków wykorzystaj miękką szczoteczkę do zębów lub patyczki kosmetyczne zamoczone w wodzie z płynem i octem. Przed pierwszym użyciem możesz zrobić próbę na niewidocznym fragmencie pilota, by sprawdzić, czy mieszanka go nie zniszczy. 

Więcej o: