Poślubił córkę byłej partnerki. Dzieli ich 35 lat. "Moja miłość jest prawdziwa"

Woody Allen jest uważany za jednego z najlepszych amerykańskich reżyserów. Jego życie prywatne od lat wzbudza niemałe kontrowersje. W 1997 roku poślubił Soon-Yi Previn, czyli adoptowaną córkę swojej byłej partnerki.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

W grudniu Woody Allen skończy 88 lat. Na koncie ma trzy małżeństwa i nieformalne związki z takimi gwiazdami jak Diane Keaton czy Mia Farrow. W 1992 roku wybuchł skandal, po którym kariera reżysera stanęła pod znakiem zapytania. Z biegiem lat okazało się jednak, że afera wcale nie zaszkodziła Woody'emu. Wręcz przeciwnie. Stał się jeszcze bardziej popularny.

Zobacz wideo Gwiazdorskie pary, które dały sobie drugą szansę

Woody Allen i Soon-Yi Previn. Jest od niej starszy o 35 lat

Woody Allen i Mia Farrow byli parą w latach 1980-1992. Doczekali się syna, razem adoptowali też dwoje dzieci. Po rozstaniu media obiegła informacja o romansie reżysera z Soon-Yi Previn, przybranym dzieckiem Mii. Dla aktorki był to szok, zwłaszcza że jej córka na początku nie przepadała za Allenem. Dopiero po ukończeniu szkoły średniej ich relacje się ociepliły, kiedy reżyser załatwił Soon-Yi profesjonalną sesję zdjęciową i pomógł w karierze. Między Allenem a Previn było 35 lat różnicy, więc Farrow nawet nie podejrzewała, że jej partnera i córkę może łączyć coś więcej. Gdy znalazła w jego rzeczach zdjęcie nagiej Soon-Yi, wszystko stało się jasne. Wkrótce i reżyser publicznie przyznał się do związku z kobietą. - Moja miłość do Soon-Yi jest prawdziwa i daje mi dużo szczęścia. To urocza, inteligentna, wrażliwa, młoda kobieta, która zmieniła i nadal zmienia bieg mojego życia - cytuje "Plejada".

Są małżeństwem od 26 lat. Rodzina się od nich odwróciła

Mia Farrow oskarżyła reżysera o molestowanie jej młodszej córki Dylan. Zawsze był z nią blisko i traktował ją jak własne dziecko, a po ujawnieniu związku z Soon-Yi aktorka zaczęła podejrzewać, że i z Dylan Woody'ego łączyło coś więcej. Allen został jednak oczyszczony z zarzutów. W 1997 roku poślubił Soon-Yi Previn, jednak do dziś nie zyskali akceptacji rodziny. - Jest moim ojcem, ale poślubił moją siostrę, jest więc moim szwagrem. Przekroczył wszystkie moralne granice - mówił syn Mii i Woody'ego, Ronan Farrow. Soon-Yi nie widzi nic złego w tym, co się stało. Poinformowała, że nigdy nie uważała Allena za ojca, dlatego nie uważa, żeby ich związek można było zaliczyć do kazirodczych.

Więcej o: