Wsyp do butów fusy z kawy. Zostaw je na noc, a rano sobie podziękujesz

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z butów to powszechny problem. Na szczęście istnieją skuteczne domowe sposoby, aby sobie z nim poradzić. Sprawdź, jak szybko pozbyć się przykrej woni z obuwia.

Niemiły zapach z butów dotyka nie tylko taniego obuwia wykonanego ze sztucznych materiałów. Problem może spotkać każdego, ale by się z nim uporać, wcale nie musimy sięgać po drogie specyfiki z drogerii lub apteki. Domowe sposoby poradzą sobie równie skutecznie.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów? Zamiast wyrzucać do kosza, wsyp do buta, a zwalczysz problem 

Śmierdzące buty są związane z nadmierną potliwością stóp, ale nie jest to regułą. Zdarza się, że buty wydzielają niemiły zapach, a winowajcą może być nieodpowiednia wkładka, która wchłania wilgoć, co sprzyja rozwojowi bakterii. Na szczęście istnieje sprytny trik, aby zwalczyć ten problem. W jaki sposób? Otóż wystarczy, że wsypiesz do buta wyschnięte fusy z kawy i zostawisz na noc. Pamiętaj jedynie, aby w środku buty nie były mokre, bo może dojść do przebarwień wkładki. Fusy z kawy zadziałają jak naturalny odświeżacz i pochłoną nadmiar wilgoci.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na nieprzyjemny zapach obuwia. Przyda ci się herbata lub soda oczyszczona

Innym sposobem na niemiły zapach z butów jest zastosowanie sody oczyszczonej. Wystarczy, że wsypiesz do każdego z butów po dwie łyżeczki sody i zostawisz na noc, a rankiem dokładnie usuniesz resztki proszku. Dzięki swoim właściwościom soda pochłonie brzydką woń, a także usunie wilgoć, przez co bakterie nie będą się namnażać. Podobnie zadziałają torebki z herbatą — włóż do butów po dwie lub trzy torebki, zostaw na noc, a pozbędziesz się przykrego zapachu.

Więcej o: