Zagotuj colę w czajniku i odczekaj 30 minut. Brzmi śmiesznie, ale rozwiążesz trudny problem

Jak odkamienić czajnik? Niektórzy sięgają po specjalne preparaty ze sklepu, które nie zawsze rozwiązują problem. Na szczęście możesz wybrać inne, domowe metody. Dzięki nim szybko zapomnisz o osadzie z kamienia, a urządzenie będzie czyste.

Napoje typu cola cieszą się sporą popularnością. Niektórzy uwielbiają pić je z lodem w ciepłe dni, podczas gdy inni nie wyobrażają sobie bez nich świąt czy innych przyjęć. Okazuje się, że płyn nie musi służyć tylko do picia. Może też pomóc rozwiązać problem, z którym boryka się praktycznie każdy, kto ma w domu czajnik elektryczny. Co należy zrobić? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Wlej colę do czajnika. Szybko pozbędziesz się kłopotu

Bez czajnika elektrycznego wiele osób już nie wyobraża sobie życia. Urządzenie umożliwia szybkie zagotowanie wody na kawę czy herbatę, a w zbliżające się jesienne, chłodne dni dla niektórych będzie wręcz wybawieniem. Niestety już po krótkim użytkowaniu szybko się okazuje, że w środku powstaje nieestetyczny, trudny do usunięcia kamień.

Choć nie grozi człowiekowi, warto się go pozbyć. Nie musisz jednak sięgać po specjalistyczne preparaty ze sklepu. Dlaczego? Bo świetnie sprawdzi się wspomniana już cola. Wystarczy, że wlejesz jedną szklankę płynu do czajnika, dolejesz wody i zagotujesz mieszankę. Później odczekaj około pół godziny i wylej ją do zlewu. Po wszystkim kilka razy zagotuj czystą wodę w czajniku, by dokładnie go wypłukać. Szybko okaże się, że uporczywy kamień zniknął. Metodę możesz powtarzać regularnie, na przykład raz w miesiącu.

Jak usunąć kamień z czajnika domowym sposobem? Te mieszanki to klucz do sukcesu

Oprócz coli istnieją też inne triki na szybkie usunięcie kamienia z czajnika elektrycznego. Dzięki tym produktom urządzenie będzie czyste w kilka chwil. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Soda oczyszczona. Zmieszaj dwie łyżeczki produktu z wodą i wlej do czajnika. Odczekaj 15 minut i wypłucz czajnik, a będzie czysty.
  • Ocet.  Zmieszaj go z wodą w proporcji 1:1 i wlej do czajnika. Zagotuj, odczekaj 1 godzinę i wypłucz czajnik z resztek kamienia. Później zagotuj czystą wodę 2-3 razy, by pozbyć się zapachu octu.
Więcej o: